REKLAMA

Premiera Google Nexus 7. Możliwa wersja 3G, model dziesięciocalowy wykluczony?

Miałem przyjemność uczestniczyć dzisiaj w polskiej premierze tabletu Nexus 7, który został stworzony we współpracy Asusa i Google. Uzyskaliśmy w jej trakcie kilka ciekawych informacji, nie tylko na temat obecnego już na rynku urządzenia, ale też kolejnych, przyszłych ewentualnych rozwiązań Asusa i Google.

01.10.2012 19.08
Premiera Google Nexus 7. Możliwa wersja 3G, model dziesięciocalowy wykluczony?
REKLAMA

Na wstępie zapraszam do przeczytania recenzji tabletu osoby, które szukają tu specyfikacji urządzenia, informacji o jego wydajności i wrażeń z jego używania. Kilka dni temu napisał ją Przemek Pająk, a dzień premiery Nexusa 7 jest doskonałym momentem na zapoznanie się z nią po raz pierwszy lub nawet ponownie.

REKLAMA

Skoro o Nexusie 7 wiem już niemal wszystko, postanowiłem spytać o spodziewane wyniki sprzedaży tabletu. Jak łatwo się domyśleć, nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Dowiedziałem się jednak, że z całą pewnością nie będą one spełniać oczekiwań Asusa. Wszystko wynika z tego, że sprzęt jest tak rozchwytywany na całym świecie, że wszyscy są pewni, że niebawem jego zapas się skończy, nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. Potem konieczne będzie oczekiwanie na wyprodukowanie kolejnej partii urządzeń. Dlatego jeśli ktoś chce kupić wspólne dziecko Asusa i Google, powinien się pospieszyć.

Moje następne pytanie dotyczyło wersji 3G tabletu. Odpowiedź pracownika Asusa była co najmniej dwuznaczna. Powiedział on, że Nexus 7 w wersji 3G nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Między wierszami można odczytać z tego, że prace nad Nexusem 7 z modemem 3G już trwają i sprzęt taki faktycznie niebawem trafi na rynek. Zgadzałoby się to z udostępnianymi wcześniej na świecie plotkami.

REKLAMA

Byłem też ciekaw, czy pojawi się Nexus 10 lub inny 10-calowy tablet z serii Nexus. Dowiedziałem się, że Google nie tworzy takiego urządzenia we współpracy z Asusem. Czy oznacza to, że Google tworzy kolejne wersje tabletów Nexus z innymi partnerami, tak jak ma to mieć miejsce w przypadku smartfonów? A może taki tablet w ogóle nie powstanie? Ostateczną odpowiedź zostawiam waszej interpretacji, sam nie jestem jej pewien.

Co prawda znacie już opinie większości członków redakcji Spider'sWeb na temat nowego tabletu Google, ale w kilku słowach przedstawię też swoją. Nexus to sprzęt szybki, piękny, stylowy i tani. Bardzo podoba mi się połączenie małych wymiarów z ekranem bardzo dobrej jakości. Zapewne już niebawem nabędę je razem z modemem MiFi z możliwością udostępniania karty pamięci. W ten sposób nie odczuję dwóch największych wad Nexusa – braku modemu 3G oraz gniazda kart pamięci. Są tu jacyś inni użytkownicy Nexusa? Jeśli tak, lubicie ten tablet? Jeśli nie, zamierzacie go kupić? Muszę przyznać, że to moim zdaniem jedno z najciekawszych urządzeń, które pojawiły się w tym roku na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA