REKLAMA

Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Pierwsi użytkownicy dostali maile od Google'a

Kupowałeś YouTube Premium z Turcji? Tania subskrypcja może zaraz zniknąć. Pierwsi użytkownicy zaczęli zgłaszać, że Google anulował ich subskrypcje.

19.06.2024 14.02
Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Pierwsi użytkownicy dostali maile od Google'a
REKLAMA

YouTube Premium to płatna subskrypcja, która oferuje kilka dodatkowych funkcji niedostępnych w standardowej wersji YouTube'a. Najważniejszą zaletą Premium jest możliwość oglądania filmów bez reklam. Dotyczy to zarówno filmów na YouTube, jak i teledysków w YouTube Music.

REKLAMA

Oprócz braku reklam, subskrypcja zapewnia również dostęp do innych funkcji, takich jak:

  • Możliwość pobierania filmów i oglądania ich offline
  • Możliwość odtwarzania filmów w tle na urządzeniach mobilnych
  • Dostęp do ekskluzywnych treści YouTube Originals

Te korzyści wiążą się z opłatami. Miesięcznie użytkownicy muszą wyłożyć z kieszeni kilkadziesiąt złotych na subskrypcje, aby nie oglądać reklam. Dostęp do YouTube Music w ramach Premium jest dodatkowym atutem, zapewniając tani odpowiednik dla Spotify.

Tani YouTube Premium z Turcji

Niektórzy decydowali się na zakup subskrypcji YouTube Premium w Turcji lub innych krajach, aby skorzystać z niższych cen. Rzeczywiście, ceny subskrypcji w tych krajach są znacznie niższe niż w Polsce.

Przykładowo w Turcji subskrypcja indywidualna kosztuje około 58 lir tureckich, co w przeliczeniu na złotówki jest równowartością 7 zł. W Polsce natomiast cena takiej samej subskrypcji wynosi 25,99 zł.

Wykorzystując VPN, nowe konto YouTube i kartę płatniczą, można było w prosty sposób wykupić takie konto. Jak pokazują wpisy na forach internetowych, wielu użytkowników skorzystało z tej "okazji", decydując się na płacenie kilkukrotnie niższej kwoty.

Koniec "okazji". Blokada subskrypcji przez Google

Google postanowił położyć kres tej metodzie oszczędzania. Platforma zaczęła anulować subskrypcje użytkowników, którzy korzystali z tureckich kont. Jeden z użytkowników Wykopu, pawelkomar, opisał swoją historię. Przez dwa lata korzystał z YouTube Premium z Turcji bez żadnych problemów. Ale teraz otrzymał wiadomość od platformy:

Twoja subskrypcja YouTube Premium została anulowana. Cześć Paweł, twoja subskrypcja YouTube Premium została anulowana. Dostęp do korzyści z subskrypcji YouTube Premium utracisz 4 lipca

- przekazuje mail od YouTube'a.

W komentarzach pod wpisem na Wykopie pojawiło się wiele osób zgłaszających ten sam problem. Google anulował im subskrypcje Premium z Turcji. Niektórzy użytkownicy otrzymali powód anulowania: brak możliwości zweryfikowania kraju zamieszkania (w tym przypadku Turcji lub Pakistanu).

Czyżby to zwiastuje rozpoczęcie bitwy YouTube'a na kolejnym froncie? Podobnie jak wcześniej zaostrzono działania przeciwko programom blokującym reklamy, tak teraz przyszedł czas na użytkowników szukających tańszych sposobów na dostęp do Premium.

Czytaj też:

REKLAMA

To również dowód na to, że internauci są gotowi płacić za YouTube Premium. Nie chcą reklam, zależy im na YouTube Music. Problemem okazuje się cena.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA