REKLAMA

Otworzysz Whatsappa i się zdziwisz. Co za metamorfoza

Świeży, przystępny, prosty i zielony - taki właśnie ma być Whatsapp zdaniem projektantów Mety. Do komunikatora trafiła właśnie największa od kilku lat aktualizacja, która odświeżyła interfejs zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

10.05.2024 07.06
Otworzysz Whatsappa i się zdziwisz. Co za metamorfoza
REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w wersji beta komunikatora Whatsapp co jakiś czas pojawiały się pomniejsze zmiany interfejsu, takie jak przeniesienie paska nawigacji na dół, zmiana wyglądu strony głównej czy możliwość zmiany koloru wiodącego.

Jak się okazuje, każda ze zmian to część większej aktualizacji, którą właśnie udostępniła Meta.

REKLAMA

Świeży, przystępny, prosty. Taki ma być nowy interfejs Whatsappa

W nocy 9 maja Meta poprzez swój blog poinformowała o oficjalnym udostępnieniu aktualizacji, która w znacznym stopniu odświeża interfejs najpopularniejszego komunikatora świata.

Od dziś aplikacja bardziej niż wcześniej akcentuje zielony jako kolor wiodący. A to poprzez m.in. ikony powiadomień i przyciski, które będą zielone zarówno na iOS, jak i Androidzie. Sama wersja androidowa zyskała prawdopodobnie największą dla użytkowników zmianę: znany z wersji beta pasek nawigacji u dołu ekranu.

Nowy wygląd interfejsu komunikatora Whatsapp

Nasza filozofia projektowania opiera się na naszych zasadach produktowych, zgodnie z którymi Whatsapp jest prosty, niezawodny i prywatny. Filtrujemy je przez pryzmat projektowania, aby tworzyć intuicyjne i przejrzyste interfejsy, które działają uniwersalnie i pomagają ludziom łączyć się, jednocześnie chroniąc ich prywatność. Zwracamy szczególną uwagę na to, w jaki sposób ludzie korzystają ze swoich urządzeń i projektujemy nasz interfejs użytkownika tak, aby uzupełniał ich dotychczasowe doświadczenia, dzięki czemu WhatsApp wydaje się znajomy i łatwy w nawigacji. Jeśli wiesz, jak używać swojego urządzenia, korzystanie z WhatsApp powinno być łatwe

- czytamy na blogu Mety.

Natomiast w przypadku trybu ciemnego, Idit Yaniv, wicedyrektor działu projektowania w Whatsapp, informuje, że w komunikatorze zmieniono kolory tak, aby uzyskać wyższy kontrast i ciemniejsze odcienie barw. To z kolei ma na celu "zmniejszenie zmęczenia oczu w warunkach słabego oświetlenia", ponieważ użytkownicy chcieli "ciemniejszego trybu ciemnego". Ikony i ilustracje obecne w wielu miejscach w interfejsie zostały również zaktualizowane, uzyskują "bardziej figlarną estetykę". Ponadto Whatsapp otrzymał również nowe animacje i tła czatu.

Zmiany interfejsu komunikatora Whatsapp na przestrzeni lat

Aktualizacja ma status rolling out, co oznacza, że w ciągu najbliższych kilku dni (lub tygodni) wszyscy użytkownicy na świecie otrzymają nowy interfejs

REKLAMA

Więcej na temat komunikatora Whatsapp:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA