REKLAMA

Xiaomi 15 będzie pierwszym takim smartfonem na świecie. Kupisz?

Nowe informacje sugerują, że nadchodzący model Xiaomi 15 będzie pierwszym smartfonem na rynku wyposażonym w tak potężny czip. Chodzi o Snapdragona 8 Gen 4.

23.04.2024 16.35
Xiaomi 15 będzie pierwszym takim smartfonem na świecie. Kupisz?
REKLAMA

Dane pochodzą od zaufanego informatora i mówią o tym, że nadchodzący Xiaomi 15 będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w nową generację najlepszego układu Qualcomma na rok 2025. Historia lubi się powtarzać, ponieważ tegoroczny Xiaomi 14 również okazał się pierwszym modelem na rynku, który zastosował czip znany później z m.in. z Galaxy S24 Ultra.

REKLAMA

Xiaomi 15 pierwszym smartfonem na świecie z procesorem Snapdragon 8 Gen 4

Jak donosi Yogesh Brar, Xiaomi w tym roku ponownie jako pierwszy producent smartfonów na świecie wyposaży swoją sztandarową propozycję w nadchodzący procesor firmy Qualcomm. Będzie nim Snapdragon 8 Gen 4 wykonany w technologii 3 nm przez TSMC. Innymi słowy – Xiaomi 15 będzie pierwszym modelem wyposażonym w przyszły najszybszy układ stworzony z myślą o urządzeniach z systemem Android.

Nie jest to jednak duże zaskoczenie, ponieważ już w ubiegłym roku chiński gigant technologiczny w Xiaomi 14 (pod koniec 2023 premiera miała miejsce w Chinach) zastosował jako pierwszy Snapdragona 8 Gen 3, którego dobrze znamy z innych tegorocznych najlepszych telefonów: Galaxy S24 Ultra (choć ten model oferuje lekko podkręconą wersję for Galaxy), OnePlusa 12 czy Honor Magic 6 Pro.

Tak jak w ubiegłym roku seria Xiaomi 15 wyposażona w procesor Snapdragon 8 Gen 4 na początku najprawdopodobniej trafi do Chin, a następnie później zostanie wprowadzona do sklepów w pozostałych krajach świata. Następny w kolejce po Xiaomi będzie OnePlus 13 oraz propozycja marki IQOO, która nie jest dostępna w Polsce.

Jeśli natomiast mówimy o pierwszych urządzeniach dostępnych na globalnym rynku i w Europie pracujących na Snapdragonie 8 Gen 4, to na ten moment tak naprawdę trudno powiedzieć kto będzie pierwszy. W ten generacji pierwszym urządzeniem z najlepszym Snapdragonem 8 Gen 3 okazała się Nubia Red Magic 9 Pro, która trafiła do sprzedaży pod koniec 2023 r. Następny w kolejce był OnePlus 12 (premiera pod koniec stycznia), a potem Samsung Galaxy S24 Ultra.

Snapdragon 8 Gen 4 powinien wprowadzić spore zmiany w wydajności. Producent układu ma zrezygnować z dotychczasowej budowy z energooszczędnymi rdzeniami i zamiast tego zastosować wydajniejsze jednostki. Czip otrzyma jeszcze więcej mocy obliczeniowej niż Snapdragon 8 Gen 3, który i tak jest superszybkim i potężnym procesorem. Kupując dzisiaj smartfona z najwyższej półki można oczekiwać bezproblemowe działanie długimi latami.

Tegoroczny model również jest naprawdę wydajny
x-kom
Xiaomi 14
x-kom
REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA