REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To najwydajniejszy smartfon z Androidem. Zawalczy o portfele graczy

Najnowsza Nubia Red Magic 9 Pro właśnie miała swoją globalną premierę. To obecnie najmocniejszy smartfon z Androidem dostępny na globalnym rynku. Urządzenie niebawem trafi na półki sklepowe.

18.12.2023
21:29
To najwydajniejszy smartfon z Androidem. Zawalczy o portfele graczy
REKLAMA

Procesor Snapdragon 8 Gen 3 został zaprezentowany w październiku tego roku i już w Chinach dostępnych jest kilka urządzeń bazujących na tym najwydajniejszym układzie stworzony dla smartfonów bazujących na systemie sygnowanym zielonym ludzikiem - m.in. Xiaomi 14 (który był pierwszym telefonem z tym procesorem), ale także OnePlus 12. Te smartfony obecnie można kupić wyłącznie w Chinach, a ich debiut na globalnym rynku to kwestia miesiąca, natomiast inny producent szybciej wprowadzi swoją bestię do sprzedaży.

REKLAMA

Nubia Red Magic 9 Pro to bestia do gier. I najwydajniejszy smartfon z Androidem

W ubiegłym miesiąciu Nubia Red Magic 9 Pro trafiła na rynek w Chinach, lecz nie trzeba było długo czekać na globalną premierę. Ta właśnie się odbyła i producent zapowiedział już uruchomienie przedsprzedaży, która wystartuje 27 grudnia (środa), a debiut na półkach sklepowych odbędzie się tydzień później 3 stycznia 2024 roku. Będzie to pierwszy smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 3 dostępny na globalnym rynku, więc bez problemu można go nazwać mianem najwydajniejszym telefonem z Androidem na świecie.

Urządzenie poza Snapdragonem 8 Gen 3 ma na pokładzie 12 lub 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X połączone z 256 GB, lub 512 GB wbudowanej przestrzeni na dane UFS 4.0. To smartfon stworzony do mobilnego grania, więc nie brakuje mu chłodzenia w postaci komory parowej o powierzchni 10000 mm2 połączonej z aktywnym wentylatorem, który może rozpędzić się aż do 22 tys. obrotów na minutę.

Smartfon jest bardzo kanciasty i tak naprawdę jedynie zaoblenia są obecne na tylnym panelu aby zwiększyć ergonomię trzymania smartfona w dłoni.

Ekran Nubii Red Magic 9 Pro też jest płaski, bazuje na 6,8-calowej matrycy AMOLED pracującej w rozdzielczości FullHD+ (2480 x 1116 pikseli), maksymalnym odświeżaniu do 120 Hz oraz jasności szczytowej na poziomie 1600 nitów. Wyświetlacz został przykryty szkłem Gorilla Glass 5. generacji i jest nieskazitelny – producent zastosował tu panel niezakłócony przez wcięcia czy otwory na aparat przedni, a zamiast tego 16-Mpix moduł do selfie i wideorozmów wrzucił pod wyświetlaczem. To bardzo częsta zagrywka ZTE, który zajmuje się produkcją urządzeń z serii Nubia – producent od lat wspiera tę technologię.

Jeśli chodzi o resztę zestawu fotograficznego, to z tyłu telefonu mamy dość podstawowe trzy moduły – główny 50 Mpix, ultraszeroki kąt 50 Mpix oraz makro 2 Mpix. To ten typ smartfonów, gdzie aparat po prostu jest i spełnia swoje podstawowe zadanie.

Nubia Red Magic 9 Pro ma na pokładzie naprawdę duży akumulator o pojemności 6500 mAh z funkcją szybkiego ładowania o mocy 80 W. Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności Androida 14 z autorską nakładką, łączności WiFi 7, Bluetooth 5.3, złączu audio 3,5 mm oraz głośnikach stereo.

Nubia Red Magic 9 Pro wleci do sprzedaży

Nubia Red Magic 9 Pro będzie dostępna w dwóch wersjach pamięciowych i trzech wariantach kolorystycznych:

  • 12/256 GB w wersji czarnej w cenie 649 euro (ok. 2810 zł)
  • 16/512 GB w wersji srebrnej i przezroczystej za 799 euro (ok. 3460 zł)

Jak wcześniej wspomniałem, przedsprzedaż rusza tuż po świętach 27 grudnia, a regularna sprzedaż tydzień później 3 stycznia 2024 roku. Co prawda urządzenia Nubia są oficjalne dostępne w Polsce, ale najpewniej urządzenie na start będzie trzeba kupić zza granicy (ZTE realizuje wysyłkę do Polski, która trwa kilka dni). Niespełna 3 tys. zł za smartfona o najwyższej wydajności wydaje się jednak świetną opcją dla tych, którzy niekoniecznie patrzą na możliwości fotograficzne.  

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA