REKLAMA

Xiaomi zrobi najlepszy tańszy smartfon. Właśnie wyciekły szczegóły

Tej jesieni jak co roku Xiaomi wprowadzi swój tańszy supersmartfon. Dowiedzieliśmy się, jaka będzie seria Xiaomi 14T.

16.04.2024 19.07
Xiaomi 13T
REKLAMA

Nowe informacje dotyczące dwóch prawie najlepszych telefonów w postaci Xiaomi 14T i Xiaomi 14T Pro nie pozostawiają złudzeń. Nadchodzące modele mają zapewnić świetną wydajność, mimo że nie wykorzystają najlepszego w świecie Androida układu Qualcomma. Po raz pierwszy model z dopiskiem T otrzyma ładowanie bezprzewodowe, więc jeszcze bardziej przybliży go do sztandarowego modelu w postaci Xiaomi 14.

REKLAMA

Xiaomi 14T Pro na przecieku. Prawie najmocniejszy chiński sztandarowiec

Xiaomi 14T Pro będzie bazował na Redmi K70 Ultra dostępnym wyłącznie w Chinach, ale z pewnymi różnicami. Ma być to nieco zmodyfikowana chińskiego Redmi (których w Kraju Środka jest znacznie więcej niż na globalnym rynku). Przede wszystkim smartfon zostanie napędzony najszybszym procesorem MediaTeka Dimensity 9300, który jest bezpośrednią konkurencją dla Snapdragona 8 Gen 3 znanego z Galaxy S24 Ultra i Xiaomi 14, tyle że taką tańszą.

Smartfon również, tak jak poprzednik, czyli Xiaomi 13T Pro zapewni najszybsze pamięci UFS 4.0 i LPDDR5X (wewnętrzna, RAM). Oprócz tego model po raz pierwszy w historii serii Xiaomi T zaoferuje ładowanie bezprzewodowe, co w prawie sztandarowym smartfonie powinno być oczywiste.

Fakt faktem, Xiaomi 13T Pro oferował 120-watowe ładowanie po kablu i 14T Pro najpewniej również zapewni taką opcję, natomiast w dzisiejszych czasach nawet telefony poniżej 1000 zł wspierają ładowanie indukcyjne.

Tak wyglądał Xiaomi 13T Pro

Tak samo, jak w poprzedniku, aparaty Xiaomi 14T Pro będą sygnowane marką Leica. Miejmy jednak nadzieję, że nowy model nie będzie miał parującego problemu jak Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra. Nieoficjalne doniesienia mówią również, że ten model otrzyma wreszcie ekran AMOLED LTPO o dynamicznym odświeżaniu w zakresie od 1 Hz. Zeszłoroczny model miał 144-hercowe odświeżanie, ale bez technologii LTPO.

Co natomiast z mniej zaawansowanym Xiaomi 14T? Ten smartfon będzie aspirował do mocnego średniaka, a nie prawie sztandarowego urządzenia jak 14T Pro. Urządzenie otrzyma mniej zaawansowany układ – mówi się o serii Dimensity 8000, więc Dimensity 8300 Ultra, który został zastosowany w Xiaomi Poco X6 Pro wydaje się bardzo prawdopodobny. Smartfon też najpewniej zaoferuje wolniejsze ładowanie o mocy 67 W, zamiast 120 W tak jak było w ubiegłym roku.

Xiaomi 13T Pro to wciąż świetny telefon
x-kom
Xiaomi 13T Pro 12/512 GB za 2899 zł
x-kom

Obecnie nie mamy więcej informacji na temat smartfonów – nie pozostaje nam nic innego jak czekać do premiery. Ta odbędzie się najprawdopodobniej tej jesieni – w okolicy września 2024 r.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA