REKLAMA

TikTok uruchomił swoją kopię Instagrama. Przesiądziesz się?

TikTok oficjalnie wydał Notes, aplikację przypominającą Instagram, ale z funkcjami zaczerpniętymi prosto od TikToka. Czy to dokładny klon platformy Mety? Sprawdźmy.

18.04.2024 08.37
TikTok uruchomił swoją kopię Instagrama. Przesiądziesz się?
REKLAMA

Instagram, jak i sama Meta (firma-matka m.in. Facebooka oraz Instagrama), słynie z podpatrywania pomysłów u konkurencji i wprowadzania ich u siebie. Znikające relacje, Stories? To od Snapchata. Krótkie pionowe wideo? TikTok. Ten z kolei, długo po wydaniu kopii BeReala, TikTok Now (aplikacji, która niedawno została zamknięta), właśnie rusza z platformą podobną do Instagrama. Ale czy to klon, czy może coś zupełnie innego?

REKLAMA

Instagram od TikToka to Notes

To już oficjalne: TikTok, po wielu plotkach i "przypadkowym" ujawnieniu logo i nazwy aplikacji Notes, uruchomił ją. Haczykiem jest to, że póki co, dostępna jest ona jedynie w Kanadzie i Australii.

TikTok Notes to nowa aplikacja do udostępniania zdjęć. Jedną z kluczowych funkcji jest możliwość tworzenia nagłówków do obrazów, czego Instagram obecnie nie oferuje.

Mamy nadzieję, że społeczność TikToka wykorzysta TikTok Notes, aby nadal dzielić się swoimi wyjątkowymi chwilami za pomocą postów fotograficznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o dokumentowanie przygód, wyrażanie kreatywności, czy po prostu dzielenie się chwilami ze swojego dnia, doświadczenie TikTok Notes zostało zaprojektowane dla tych, którzy chcieliby się dzielić i angażować za pomocą zawartości fotograficznej

- przekazuje oficjalne konto TikToka.

Strona główna aplikacji jest podzielona na dwie sekcje: kanał obserwowanych i stronę Dla Ciebie, która wygląda podobnie do strony głównej Pinteresta, ale działa na zasadzie głównej aplikacji TikToka.

Aplikacja wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju i niewiele wiadomo o jej funkcjach i działaniu. Użytkownicy mogą jednak zalogować się za pomocą istniejącego konta TikTok, a aplikacja umożliwi tworzenie postów-karuzeli, w których można udostępnić wiele zdjęć w jednym poście.

TikTok Notes to platforma lifestylowa, która oferuje informacyjne treści foto-tekstowe dotyczące życia ludzi. Możesz na niej zobaczyć osoby dzielące się wskazówkami podróżniczymi, codziennymi przepisami kulinarnymi..

- informuje oficjalny opis w Sklepie Play/App Store.

Czy to kopia Instagrama? Bardziej przypomina to próbę odtworzenia aplikacji Mety w duchu TikToka, gdzie mamy łatwy dostęp do obserwowanych osób, ale też jesteśmy gotowi na ciągłe odkrywanie nowych postów i osób w kanale Dla Ciebie. I tak każdy kopiuje od każdego, nie ma żadnego oryginalnego pomysłu, a wszystko, co widzimy, i tak już gdzieś było.

Kup smartfon
x-kom
Samsung Galaxy M34
x-kom

Przeczytaj więcej o najnowszych aplikacjach:

Czy TikTok Notes trafi do Polski?

REKLAMA

Obecnie TikTok informuje, że Notes wystartował eksperymentalnie w Kanadzie i Australii, czyli w dwóch anglojęzycznych krajach. Nie ma nawet mowy o Europie, a tym bardziej o Polsce. Ale jest dobra informacja dla tych, którzy liczą na start Notatek (zobaczymy, czy platforma przetłumaczy tytuł) u nas: strona aplikacji w App Store zawiera wszystkie dostępne języki. I w nich, obok praktycznie każdego, w którym znajduje się bazowy TikTok, jest i nasz polski język.

Patrząc na to, jest spora szansa, że TikTok Notes/Notatki trafi do Polski. Kiedy? To już zależy od tego, czy eksperyment platformy się uda.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA