REKLAMA

Piszesz do Makłowicza, ale coś nie gra. Instagram wdraża dziwny sposób kontaktu z fanami

Piszesz do Roberta Makłowicza z pytaniem o nowy odcinek, a ten odpowiada, że "Jako model sztucznej inteligencji nie może odpowiedzieć na pytanie". Tak ma właśnie wyglądać Instagram, gdzie Meta chce wprowadzić czatboty zastępujące influencerów w odpowiadaniu fanom.

17.04.2024 04.22
Piszesz do Makłowicza, ale coś nie gra. Instagram wdraża dziwny sposób kontaktu z fanami
REKLAMA

Choć czasy się zmieniły i młode osoby widzą swoich idoli głównie w influencerach, to ponadczasowa jest chęć nawiązania kontaktu z idolem. Zdobycia autografu czy wymiana kilku zdań.

Jednak z tej drugiej strony, mając kilkadziesiąt (albo i kilkaset) tysięcy obserwujących, nie sposób odpowiedzieć wszystkim fanom. Dlatego Instagram chce pomóc wszystkim fanom oraz ich idolom. Jak? Poprzez czatboty.

REKLAMA

Influencerzy będą postować, a czatboty odpowiadać. Taki ma być Instagram

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez amerykański dziennik The New York Times, Meta obecnie pracuje nad programem znanymi jako "Creator AI", który umożliwi influencerom czatowanie z fanami poprzez wiadomości prywante (a potencjalnie także poprzez komentarze) za pośrednictwem czatbota. Owy czatbot stanowiłby replikę influencera, kopiując zarówno jego głos, jak i sposób wypowiedzi.

Według przekazu pięciu anonimowych informatorów mających bezpośrednie powiązania ze sprawą, program jest obecnie w fazie wczesnych testów. By użyć Creator AI, influencerzy muszą wybrać jakie dane Meta ma skopiować, by stworzyć czatbota. Mowa tu o m.in. historii postów na Instagramie, wiadomościach prywatnych, komentarzach, czy fragmentach audio z Rolek i Stories. Ponadto influencerzy będą mogli napisać (lub nagrać) własne odpowiedzi na konkretne pytania.

Jak twierdzą informatorzy, celem creator AI jest umożliwienie twórcom z dużą liczbą fanów lepszego kontaktu z fanami, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości pracy wymaganej do osobistego odpowiadania na dużą liczbę wiadomości i komentarzy. Odpowiedzi generowane przez czatbota mają być wysyłane do fanów natychmiastowo i posiadać etykietę informującą o wygenerowaniu odpowiedzi przez sztuczną inteligencję.

Ponadto według dziennika wybrani amerykańscy influencerzy otrzymali od Mety zaproszenia na "majowe wydarzenie w Nowym Jorku", podczas którego Meta ma zaprezentować "dwa nowe, eksperymentalne produkty AI".

REKLAMA

Więcej na temat sztucznej inteligencji Mety:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA