REKLAMA

Smartfonowy król może być tylko jeden. Są wyniki sprzedaży za 1. kwartał

Po chwilowym spadku sprzedaży, koreański koncern wraca na szczyt. Bowiem pierwszy kwartał był niezwykle owocny dla Samsunga, który na rynek dostarczył niemal 20 milionów smartfonów. Powód odbicia po detronizacji przez Apple'a prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy.

08.04.2024 06.06
Smartfonowy król może być tylko jeden. Są wyniki sprzedaży za 1. kwartał
REKLAMA

W czwartym kwartale 2023 roku miało miejsce historyczne wydarzenie, bowiem po raz pierwszy w historii Apple zdetronizowało Samsung. W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku koncern z Cupertino wyprzedził koreańskiego giganta pod względem zarówno ilości smartfonów dostarczonych na rynek, jak i przychodów uzyskanych ze sprzedaży.

Jednak jak się okazuje, kolejny kwartał nie był aż tak pomyślny dla Apple.

REKLAMA

Samsung ponownie największym sprzedawcą smartfonów na świecie

Jak wynika z najnowszego raportu Counterpoint Research cytowanego przez koreański dziennik The Korea Times, w ostatnich trzech miesiącach to Samsung dostarczył na rynek najwięcej urządzeń.

A konkretnie firma sprzedała 19,69 mln urządzeń w pierwszym kwartale bieżącego roku, podczas gdy Apple sprzedał jedynie 17,41 mln. Przekładając to na procenty, Samsung ma 20 proc. udziałów w globalnym rynku smartfonów, podczas gdy Apple jedynie 18 proc.

Na konkretnych rynkach sytuacja wygląda trochę inaczej. W Europie Samsung utrzymał swoją pozycję, posiadając 34 proc. udziału w rynku. W Stanach Zjednoczonych udział Samsunga w rynku wzrósł z 20 do 36 proc., podczas gdy udział Apple zmalał z 64 proc. do jedynie 48 proc.

Koreański dziennik odbicie Samsunga przypisuje premierze urządzeń z serii Galaxy S24. Zgodnie z danymi Counterpoint Research, do końca lutego w skali globalnej Samsung miał sprzedać aż 6,53 miliona urządzeń z serii S24.

REKLAMA

Więcej na temat Samsunga:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA