REKLAMA

Allegro jak YouTube. Zmiany wejdą już niedługo  

Media społecznościowe od lat walczą z prostą, często bezmyślną krytyką i dlatego na YouTubie już nie tak łatwo pokazać, że czegoś się nie lubi. Allegro w kwietniu pójdzie bardzo podobną drogą.

04.04.2024 10.56
allegro
REKLAMA

Kilka lat temu z YouTube’a zniknął licznik łapek w dół. Nadal można wyrazić swoją dezaprobatę, ale w odróżnieniu od pozytywnych głosów nie widać ile jest tych negatywnych. YouTube tłumaczył, że w ten sposób walczy m.in. z masowym łapkowaniem w dół, które często pojawiało się pod filmami budzącymi różne, bardzo często niezrozumiałe emocje.

REKLAMA

Nie chodziło o merytoryczną krytykę czy wyrażenie sprzeciwu, a raczej zwykłe gnębienie, publiczne palenie na stosie, lincz. Danej grupie nie podobał się choćby fragment i już zlatywała się ekipa, która wciskała negatywny przycisk, co sugerowało, że materiał jest zły. Teraz taką wiedzę ma tylko twórca.

Teraz na podobny krok zdecyduje się Allegro

W mailu przesyłanym użytkownikom czytamy, że od 15 kwietnia zmieni się sposób, w jaki można ocenić opinie o produktach. „Nadal ocenisz opinię jako pomocną kciukiem w górę, natomiast usuniemy możliwość wystawienia kciuka w dół” – poinformowało Allegro.

Opinie o produkcie to oceny, które kupujący wystawiają dla konkretnych produktów. Dotyczą one wyłącznie produktu, a nie sprzedającego czy przebiegu transakcji. Obecnie przydatność takiej opinii możesz ocenić, klikając przy niej kciuk w górę lub w dół – przypomina Allegro.

Platforma zaznacza, że zmiana podyktowana jest chęcią zapobiegania nadużyciom i powołuje się na swój regulamin. Można się domyślać, że niektórzy zbyt ogólnie traktowali łapkę w dół i częstowali sprzedawcę czerwoną ikonką również wtedy, gdy coś nie zgadzało się z transakcją czy kontaktem. Tymczasem Allegro zależy na tym, aby oceniać wyłącznie produkt.

15 kwietnia Allegro zaktualizuje politykę ochrony prywatności oraz regulamin programu Allegro Share.

Poznaj więcej nowości z mediów społecznościowych na Spider's Web:

Ważniejsze zmiany nastąpią 4 czerwca

Wówczas platforma usunie płatność przelewem tradycyjnym w usłudze Allegro Lokalnie i skróci czas na opłacenie zakupu. Będzie to 72 godz., a nie 120 godz. jak obecnie. Na dodatek w przypadku zakupu w ogłoszeniu kup teraz nie będzie obowiązywał czas na jego opłacenie. Oznacza to, że zakup trzeba będzie opłacić od razu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA