REKLAMA

InPost zapowiada coś dużego. Spełni się marzenie wielu Polaków

InPost zacznie wykorzystywać fakt, że coraz więcej paczkomatów stoi w Wielkiej Brytanii czy Francji. To jeden z projektów, który ma zostać wdrożony jeszcze w tym roku.

29.03.2024 09.56
paczkomaty
REKLAMA

– Nie podam jeszcze daty, powiem tylko, że idziemy zgodnie z planem i będzie szansa wysłania prezentów znajomym czy rodzinie w Portugalii z polskiej maszyny jeszcze w tym roku – zapowiedział Rafał Brzoska w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMA

Przesyłki międzynarodowe mają działać na wszystkich rynkach, na których jest inPost

To poza Polską Wielka Brytania, Francja, Portugalia, Włochy, Holandia, Belgia i Luksemburg. Brzoska dodał, że w 2023 r. aż 50 mln przesyłek to te łączące np. „Francję z Hiszpanią i Portugalią, Francję z Włochami, Francję z Beneluksem”. InPost zapowiada, że doświadczenie już ma, więc czas rozszerzyć je na wszystkie rynki.

Zagraniczna ekspansja inPostu trwa. Przypomnijmy, że jeszcze jesienią firma chwaliła się, że we Francji miała 4 tys. paczkomatów, a tydzień temu udało się dobić do 5 tys. Nad Sekwaną posiada również ponad 11 tys. punktów odbioru i nadania.

W Hiszpanii jest w sumie 7 tys. paczkomatów i punktów, a w Portugalii 2 tys. W tym drugim państwie sieć wzrosła o 100 proc. w ciągu roku, a przy tym dopiero niedawno postawiono pierwszy paczkomat. Z kolei w Wielkiej Brytanii jest 6 tys. maszyn i blisko 1,2 tys. punktów odbioru i nadania.  

We Włoszech paczkomaty znajdziemy na stacjach Esso – dostępnych jest 150 urządzeń, a punktów odbioru i nadania 6 tys., jak poinformowano pod koniec stycznia. Według danych inPost dociera do 65 proc. włoskiej populacji, biorąc pod uwagę statystyki z 10 największych włoskich miast.

Wyzwaniem dla firmy jest przede wszystkim scalenie tych wszystkich systemów. Brzoska zauważa, że inPost dotychczas często przejmował działające na rynku przedsiębiorstwa, które miały jednak inny system niż ten stosowany w Polsce czy innych krajach. Pewnie dlatego póki co mamy zapowiedź wysyłki zagranicę, a nie konkretną datę. Na razie mówi się też o przesyłkach nadanych w kraju, ale byłoby dziwne, gdyby nie działało to również w drugą stronę.

InPost nie zapomina o Polsce

Niedawno pojawiła się nowa, tania opcja wysyłki – MiniPaczka. Usługa skoncentrowana jest na niewielkich przedmiotach. Przy niej inPost zachęca do wysyłki nawet w obrębie jednego miasta.

Na Spider's Web piszemy więcej o automatach paczkowych:

REKLAMA

zdjęcie główne: Marcin Kadziolka / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA