REKLAMA

Apple Vision Pro będzie mieć potężnego konkurenta. Nowość coraz bliżej

Nowe informacje potwierdzają, że Samsung wciąż pracuje nad konkurentem dla Apple Vision Pro. Zestaw gogli XR może zostać pokazany jeszcze w tym roku.

15.02.2024 17.10
apple-vision-pro-tansza-wersja - 2
REKLAMA

Samsung zapowiedział gogle rzeczywistości mieszanej już na początku ubiegłego roku wraz z premierą serii smartfonów Samsung Galaxy S23. Od tego momentu minął rok, jednak przez ten czas nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących nadchodzącego sprzętu. Nie ujawniono też ani daty premiery, ani ram czasowych, w których okulary mogą zostać pokazane. Jednak teraz otrzymaliśmy trochę więcej danych dotyczących nadchodzących okularów południowokoreańskiego giganta technologicznego.

REKLAMA

Gogle Samsunga nadchodzą. Szykuje się duża konkurencja dla Apple Vision Pro

Nowy raport koreańskiego portalu Hankyung ujawnia wiele ciekawych informacji dotyczących nadchodzących gogli do rzeczywistości mieszanej. Przede wszystkim wskazuje na to, że Samsung ma specjalny zespół pracowników nazwany "Immersive Team", który obecnie ma liczyć ok. stu członków.

Najistotniejszym punktem raportu jest informacja, że zestaw gogli MR Samsunga może zostać pokazany światu jeszcze w tym roku. Chociaż nie mamy określonej daty, miesiąca czy nawet kwartału, to kolejnym znaczącym wydarzeniem Samsunga jest lipcowa lub sierpniowa premiera składanych smartfonów z serii Samsung Galaxy Z. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że debiut zestawu gogli może być częścią tego dużego wydarzenia. Istnieje jednak też szansa, że producent zdecyduje się na osobne wydarzenie, aby uczcić wprowadzenie nowego typu produktów.

Obecnie nie mamy większych szczegółów dotyczących zaplecza specyfikacji nadchodzących gogli Samsung XR, chociaż bazując na poprzednich doniesieniach, spodziewamy się, że zestaw będzie opracowany we współpracy z Google'em oraz Qualcommem. Nadchodzący sprzęt miałby wykorzystać dwa 1,03-calowe ekrany OLED o zagęszczeniu na poziomie 3500 ppi, za których produkcję ma odpowiadać firma eMagin należąca do Samsunga. W odróżnieniu od Apple Vision Pro propozycja Samsunga powinna zaoferować procesor stworzony przez zewnętrzną firmę.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że może być to Snapdragon XR2+ produkcji Qualcomma, który jest w stanie obsłużyć dwa ekrany o rozdzielczości 4,3K przy odświeżaniu 90 Hz. Apple w kwestii sprzętu stawia na własne rozwiązania – Vision Pro mają do dyspozycji układ M2 znany m.in. z MacBooków. Podobnie sprawa wygląda w aspekcie oprogramowania - Apple korzysta z własnego systemu, natomiast nadchodzące gogle Samsunga powinny bazować na dostosowanym pod sprzęt MR systemie Google Android.

Co ważne – gogle Samsunga mają być tańsze

Nieoficjalnie mówi się, że gogle XR Samsunga mają być tańsze od Apple Vision Pro. Raporty sugerują, że może być to kwota rzędu 1500 lub 2000 dolarów. Z drugiej strony możemy również założyć, że nadchodzący sprzęt południowokoreańskiego producenta będzie cenowo przypominał bardziej Meta Quest 3 niż Vision Pro i kwota będzie dużo niższa.

Nadchodzący zestaw powinien zaoferować wszelkie możliwości znane z dotychczasowych gogli MR – podglądu na żywo realizowanego za pomocą szeregu kamer o wysokiej rozdzielczości z niskim opóźnieniem. Wydaje się, że Samsung woli dopracować swój nadchodzący sprzęt, ale premiera w 2024 sugeruje, że firma nie chce pozostać w tyle w kwestii gogli MR.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA