REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak ma wyglądać najnowszy składak Pixela. Zmieni się nie do poznania

Google Pixel Fold był ciekawym, ale niesamowicie niszowym składanym smartfonem, który nie zdobył ogromnej popularności. Otóż, klienci byli bardziej zainteresowani rozwiązaniami od Samsunga czy z Chin. Teraz Google ponownie stara się zawalczyć z gigantami. Tym razem zmieni się zarówno wygląd, jak i rozmiary.

08.02.2024
15:11
Pixel Fold oficjalnie
REKLAMA

Rynek składanych smartfonów w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Pierwszym dużym hitem stał się Samsung i jego seria Galaxy Z Fold, do której po chwili dołączyły tańsze urządzenia ochrzczone jako Z Flip. Nawet Microsoft starał się podbić rynek składaków z Surface Duo. Niestety, rezultaty były niezadawalające. Niezrażony tym doświadczeniem, Google też próbował, wydając smartfona Pixel Fold. I nadal będzie próbował, bo oto wyciekła jego druga generacja, która może poprawić błędy poprzednika.

REKLAMA

Google Pixel Fold 2 na pierwszych zdjęciach

Jak podaje serwis Android Authority, Pixel Fold 2 jest już w przygotowaniu. Największa nowość? Składak od Google ma dostać węższy ekran zewnętrzny i zbliżyć się do normalnych proporcji ekranu znanych z innych składanych urządzeń takich jak Z Fold 5.

Przejście do węższego designu może rozwiązać problemy z optymalizacją aplikacji dla szerszych ekranów, potencjalnie eliminując konieczność stosowania obejść programowych widocznych w pierwszej generacji Pixel Fold. Serwis zauważa, że urządzenie ma być zbliżone pod względem rozmiaru do OnePlus Open, czyli można byłoby je ulokować pomiędzy pierwszym Pixel Foldem, a Samsungiem Galaxy Z Fold 5.

Wyciekłe zdjęcie sugeruje także, że wyspa tylnych kamer mogłaby ulec zmianie, odchodząc od belki znanej z poprzednich Pixeli. Inne zaobserwowane zmiany obejmują bardziej zaokrąglony wyświetlacz i aluminiową ramkę, podobną do tej, którą będzie można spotkać w nadchodzących smartfonach z serii Pixel 9. Serwis podkreśla, że urządzenie nadal znajduje się we wczesnym etapie testów walidacji technicznej, więc jego projekt może ulec zmianie przed masową produkcją.

Przeczytaj więcej o nowych telefonach na Spider's Web:

Specyfikacja techniczna Google Pixel Fold 2. Będzie ciekawie

Android Authority przekazał też specyfikację następnego składaka od Google’a. Według informacji, Google przypuszczalnie testuje układ Tensor G4 z 16 GB RAM-u dla nadchodzącego modelu Pixel Fold 2. Portal donosi, że Pixel Fold 2 ma zostać wprowadzony na rynek równocześnie z serią Pixel 9. Wczesne prototypy wyposażone były w układ Tensor G3, jednak najnowsze informacje wskazują na ewentualne przejście na układ Tensor G4.

REKLAMA

Urządzenie jest obecnie w fazie testów walidacji inżynieryjnej, co sprawia, że premiery w maju 2024 r. podczas Google I/O nikt nie powinien wyczekiwać. Spodziewa się, że Tensor G4 będzie oferował umiarkowane ulepszenie w stosunku do G3, wykorzystując rdzenie CPU Arm Cortex-X4, A720 i A520. Pixel Fold 2 rzekomo ma być wyposażony w 16 GB LPDDR5 RAM oraz 256 GB pamięci UFS 4.0.

Czekasz na następnego składaka ze stajni Pixela?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA