REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Podwyżki nie ominą tej konsoli. Zbieraj kasę na gry

Nintendo Switch 2 może być idealnym następcą genialnej i jednej z najlepszych konsol Nintendo w historii. Problem w tym, że najprawdopodobniej będziemy musieli wyłożyć nieco więcej pieniędzy, aby zdobyć nadchodzącego handhelda. Gry także nie będą tak tanie, jak obecnie.

04.01.2024
19:57
Podwyżki nie ominą tej konsoli. Zbieraj kasę na gry
REKLAMA

Najnowsza generacja konsol, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, przyniosła ze sobą podwyżki. Wycena samych konsol na start była dość standardowa, jak na tamte warunki i możliwości (pamiętacie, jak PS3 startowało w 2007 r. z ceną 2399 zł?), ale za to same gry poszły w górę. I to znacznie. Kiedyś nie wyobrażano sobie płacić więcej niż 239-249 zł za nowy tytuł. Teraz minimum to 299 zł, chociaż standardem stało się 349 zł. Nintendo zawsze było opoką tańszych (i słabszych pod względem mocy) konsol oraz gier, gdzie nadal nowy tytuł nie przekracza bariery 219-229 zł. W 2024 r., gdy spodziewamy się premiery nowej konsoli od Big N, ceny mogą wzrosnąć. I to znacząco.

REKLAMA

Nintendo Switch 2 podrożeje. Oskubie was z gotówki

W wywiadzie dla serwisu GameIndustry.biz, Dr Serkan Toto, prezes firmy konsultingowej Kantan Games, uważa, że nadszedł odpowiedni moment na premierę Nintendo Switch 2. Prognozuje, że cena tego będzie wynosić 400 dol., co powinno wynieść około 1999 zł - czyli o 100 dol. więcej niż cena pierwotnego modelu Switch, który zadebiutował w Polsce w cenie 1449 zł. Prognozuje, że Switch 2 będzie bardziej udoskonaloną wersją poprzednika i nie przewiduje, by był to znaczący skok wydajności, podobnie jak to było przy przejściu z Wii U na oryginalnego Switcha.

Toto sugeruje, że Nintendo może przyjąć model cenowy 70 dol. (~329 zł) za gry wydawane na swoją konsolę, podążając za Sony i Microsoftem - jednak nie wyjaśnia powodów potencjalnego wzrostu cen.

nintendo-switch-oled-35
Nintendo Switch i Nintendo Switch (OLED)

Więcej o grach i konsolach przeczytacie na Spider's Web:

Wskazuje także na istnienie modelu "Pro", wspominając o pracy deweloperów z zastosowaniem zestawu developerskiego, co sugeruje, że Nintendo wahało się między wydaniem ulepszonej wersji Switcha, a zupełnie nowej generacji. Mimo tego, Toto uważa, że Switch 2 będzie nadal przenośną konsolą, biorąc pod uwagę skojarzenie Nintendo z Pokémonami w kontekście przenośnego grania.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Nintendo zdecyduje się wydać następcę Switcha w okresie jesiennym 2024 r. Zważywszy na to, że pierwszy Nintendo Switch trafił na półki sklepowe w marcu 2017 r., nadszedł zdecydowanie czas na coś nowego i świeżego. Planujecie stanie w kolejce po następną konsolę Big N?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA