REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Poświąteczna niespodzianka. Długo wyczekiwana aplikacja trafia za darmo na Androida

Choć koniec roku w branży technologicznej zwykle oznacza pewien zastój i zwolnienie tempa, Microsoft wykorzystał okazję, by zaskoczyć użytkowników swoich usług - zwłaszcza tych namiętnie korzystających z generatywnej AI. Bowiem aplikacja Copilot właśnie trafiła do użytkowników smartfonów z systemem Android.

27.12.2023
21:04
Poświąteczna niespodzianka. Długo wyczekiwana aplikacja trafia za darmo na Androida
REKLAMA

Chatbot Bing (przemianowany później na Copilota) oraz wprowadzenie do usług Microsoftu generatywnej AI to niewątpliwie dwa produkty, które zdefiniowały mijający rok dla giganta z Redmond. Jednak w zdecydowanej większości przypadków mówiąc o generatywnej AI Microsoftu, były to produkty zarezerwowane dla komputerów i laptopów, nie posiadając właściwych odpowiedników na urządzenia mobilne.

Wyjątkiem był tu chatbot Bing, do którego dostęp można uzyskać poprzez pobranie aplikacji wyszukiwarki Bing. To niezbyt optymalne rozwiązanie ma zastąpić nowa aplikacja Microsoftu, która przychodzi z obietnicą bycia twoim "asystentem AI".

REKLAMA

Microsoft Copilot po cichu pojawił się na Androidzie

Jak informuje serwis Neowin, w zeszłym tygodniu do sklepu Google Play po cichu trafiła aplikacja Microsoft Copilot. Microsoft Copilot to w tym przypadku dosłowna kalka - wizualna i funkcjonalna - chatbota w aplikacji wyszukiwarki Bing. Tak jak w niej, tak w Copilocie użytkownicy mogą do woli konwersować z botem, korzystać z modelu GPT-4 do tworzenia tekstu oraz z modelu DALL-E 3 do tworzenia obrazów.

Pomimo bycia reklamowanym jako "twój codzienny asystent AI", Copilot nie posiada znanej z wersji Windowsowej integracji pozwalającej na np. wyłączanie telefonu czy uruchamiania aplikacji. De facto jest to po prostu znany nam już dobrze chatbot, z którego można skorzystać bez pobierania całej aplikacji wyszukiwarki Bing.

Microsoft Copilot możesz pobrać za darmo (i w języku polskim) ze sklepu Google Play. Jeżeli jesteś posiadaczem urządzenia Apple - tu niestety mały zawód, gdyż Copilot nadal nie jest dostępny jako osobna aplikacja. Dostęp do chatbota uzyskasz poprzez pobranie aplikacji wyszukiwarki Bing w App Store.

Więcej na temat Microsoft Copilot:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Qcon / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA