REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Znaleźli sposób na reklamy na YouTubie. Najlepsze jest to, że wcale ich nie blokują

Do internetu trafiła właśnie wtyczka, która pozwoli na oglądanie całych reklam, ale w inny, mniej irytujący sposób.

27.11.2023
9:54
Znaleźli sposób na reklamy na YouTubie. Najlepsze jest to, że wcale ich nie blokują
REKLAMA

Jakiś czas temu YouTube powiedział stanowcze "nie" blokowaniu reklam. Na tyle stanowcze, że przestały działać nie tylko do niedawna działające wtyczki, ale także pokrzyżowano szyki osobom, które w odpowiedzi zaczęły tworzyć nowe, bardziej zaawansowane blokery - te spowalniają działanie YouTube. No i nie zapominajmy, że YouTube również bacznie obserwuje tych, którzy próbują oszczędzić na YouTube Premium.

Tak więc pojawiło się kolejne podejście do reklam: oglądanie całych, ale z małą pomocą.

REKLAMA

YouTube Ad Skipper remedium na reklamy w YouTube

W większości przypadków irytujące nas reklamy trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, z możliwością pominięcia po kilku sekundach. Jednak nawet w takim formacie reklamy zakrywające cały odtwarzacz dla wielu są nie do zniesienia.

Problem ten zaadresował pewien niezależny programista o pseudonimie hackhive, który w serwisie Reddit poinformował o stworzeniu przez siebie nowej wtyczki: YouTube Ad Skipper. Wbrew temu co może sugerować nazwa, wtyczka nie jest kolejnym blokerem reklam, a jedynie ich przyspieszaczem. Zamiast ukrywać reklamy, wtyczka odtwarza je w pełnej długości, lecz przy 16-krotnej prędkości, sprawiając, że każda reklama trwa 2-3 sekundy. Ponadto YouTube Ad Skipper również automatycznie wycisza wszystkie reklamy odtwarzane w YouTube.

Według zapewnień twórcy, wtyczka w pełni odróżnia właściwe wideo od reklamy, nie przewijając filmików ani ich nie wyciszając. W efekcie mamy do czynienia z sytuacją "wilk syty i owca cała", bowiem reklamy oznaczane są jako w pełni obejrzane przy jednoczesnym minimum dyskomfortu dla użytkownika.

Sposób działania wtyczki jest niezwykle prosty, gdyż rozszerzenie wykorzystuje istniejącą już w odtwarzaczu kontrolkę prędkości odtwarzania, która domyślnie działa w przedziałach x0,25 - x2. Choć reklamy nie mogą być domyślnie przyspieszane przez odtwarzacz YouTube, to YouTube Ad Skipper wykorzystuje odtwarzacz wideo przeglądarki, aby przyspieszyć odtwarzanie po wykryciu reklamy.

Wtyczkę - co ciekawe - dostępna jest w oficjalnym sklepie Chrome Web Store na przeglądarkę Google Chrome oraz Microsoft Edge. Jak zapowiedział hackhive, wtyczka wkrótce zostanie udostępniona użytkownikom Firefoksa.

REKLAMA

Więcej na temat YouTube:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA