REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple Vision Pro się spóźnią. Najnowszy, rewolucyjny projekt firmy nie wyjdzie na czas

Apple ma w zanadrzu sporo sprzętów na 2024 r., chociaż większość z nich będzie jedynie odgrzewanymi kotletami, które dostały nowe podzespoły i odrobinę magii firmy. Tylko jeden sprzęt będzie rewolucyjny, ale i tak ma się spóźnić.

20.11.2023
11:16
Headset Apple Vision Pro ma zostać opóźniony. Winne są sklepy
REKLAMA

Który ostatni sprzęt Apple’a był tak rewolucyjny, że wszyscy o nim mówili? Pewnie niektórzy wskazaliby na Apple Silicon: czipy, które pozwoliły pozbyć się procesorów Intela z Maców. Ale tak naprawdę, to gogle firmy spod logo z nagryzionym jabłkiem mają być rewolucją. I najprawdopodobniej będą, jednak nadejdą z opóźnieniem.

REKLAMA

Apple Vision Pro opóźnione? Gurman ujawnia

Mark Gurman w swoim najnowszym newsletterze Power On przedstawił nowy plan dotyczący premiery gogli Apple Vision Pro. Na konferencji WWDC 2023 głoszono, że gogle miały pojawić się w sklepach "na początku 2024 roku", czyli w styczniu. Acz według plotek i informacji dziennikarza, problemy z dystrybucją oraz ostatnie testy, miały doprowadzić do przesunięcia premiery produktu na marzec.

Gogle Apple Vision Pro (fot. Spider's Web)

Apple zamierza sprzedawać Vision Pro wyłącznie za pośrednictwem wizyt w swoich sklepach, wyłączając sprzedaż przez zewnętrznych sprzedawców. Celem jest zapewnienie klientom "najlepszego doświadczenia" podczas zakupów nowego sprzętu. Przechowywanie różnych elementów gogli, takich jak różne rozmiary opasek na głowę czy najróżniejszych soczewek korekcyjnych, stwarza wyzwanie logistyczne dla sklepów Apple'a, co ma skutkować opóźnieniem premiery do marca.

Bo gogle Vision Pro, pod względem oprogramowania, są już gotowe. Gurman otrzymał sygnały, że programiści pracowali nad systemem VisionOS, zakładając, że zostanie on wydany w styczniu. Co więcej, beta systemu iOS 17.2 wprowadza funkcje wspierające Vision Pro dla modeli iPhone 15 Pro.

Co jeszcze szykuje Apple w najbliższych miesiącach? Sprawdźcie plany firmy na Spider's Web:

Ile będzie kosztował Apple Vision Pro? Kiedy premiera w Polsce?

REKLAMA

Apple zapowiedział, że gogle Vision Pro będą dostępne najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później w wybranych krajach. Według plotek, nawet w Niemczech gogle mają się pojawić dopiero w 2025 roku, ponieważ po premierze w Stanach, priorytetem będą dla firmy klienci w Kanadzie i w Wielkiej Brytanii. O Polsce jeszcze nikt nie myśli.

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej zagorzali fani wizjonerskich gogli Apple’a, będą musieli wydać niemało - 3499 dol. w Stanach Zjednoczonych, co przekłada się na około 17-18 tys. zł w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA