REKLAMA

Może wstrzymacie się z kupnem iPhone’a 15? Następny ma być większy i… lepszy?

iPhone 16 jest równie pewny, jak iPhone 20 - to się musi wydarzyć. Ale co z tego, jeśli tegoroczna wersja będzie rewolucyjna pod wieloma względami? Trzeba samemu zobaczyć, co Apple może planować na rok 2024.

23.05.2023 06.46
Co potrafi Dynamiczna Wyspa z iPhone'a 14 Pro Max?
REKLAMA

Przypominając, następny iPhone, oznaczony numerem 15, zapowiada się na największą rewolucję od lat. Pożegnamy znaną od dawna wtyczkę Lightning, która zostanie zastąpiona przez USB-C. Poza tym większość rzeczy powinna być podobna do ubiegłorocznego modelu. Jednak trochę lżejsza i smuklejsza. Czy warto więc poczekać na 2024 rok, gdy wraz z IPhonem 16 Apple wprowadzi większe zmiany?

REKLAMA

Pierwsze rendery iPhone'a 16 Ultra

Apple, według plotek, planuje wprowadzić zmiany - ale faktyczne nowości i solidne ulepszenia mają nadejść dopiero w 2024 roku.

Wiadomo, że nasza ulubiona firma powinna wprowadzić nowe, haptyczne przyciski dopiero za rok. Wprawdzie miało to być już w modelach 15 Pro i 15 Pro Max, ale Apple, jak to Apple, lubi zmieniać swoje plany.

A co z wyglądem iPhone'a 16 Pro i 16 Pro Max/Ultra? Sonny Dickson przez portal 9to5mac podzielił się nowymi renderami CAD iPhone'a 16 Pro Max, wskazującymi na większy wyświetlacz w porównaniu do poprzednika:

iPhone 16 Ultra / Pro Max na pierwszych renderach
iPhone 15 Pro Max vs. iPhone 16 Pro Max, źródło: 9to5mac

W sieci krążą również plotki, że Apple może zmienić nazwę swojego flagowca z Pro Max na... Ultra, aby lepiej pasował do zegarka Apple Watch Ultra.

iPhone 16 Ultra / Pro Max na pierwszych renderach
iPhone 15 Pro Max vs. iPhone 16 Ultra, źródło: 9to5mac

Spodziewa się, że iPhone 16 Pro będzie miał ekran o zaokrąglonej przekątnej 6,3 cala, podczas gdy iPhone 16 Pro Max będzie miał ekran o przekątnej 6,9 cala. Wersja Pro Max będzie wyższa (od 159,8 mm do 165,0 mm) i nieco szersza (od 76,7 mm do 77,2 mm).

Przeczytaj także:

Poczekajmy jeszcze chwilę, aż Apple ujawni nowe iPhone'y

Szczególnie jeśli mówimy o modelu, którego premiera jest planowana na rok 2024. Może nie wszystko ulegnie zmianie przez najbliższe "prawie półtora roku", ale wciąż mogą zostać wprowadzone mniejsze lub wewnętrzne zmiany.

Jeśli planujesz zakup iPhone'a 15 Pro lub 15 Pro Max ze względu na USB-C i kolejne ulepszenia aparatu - warto poczekać. Ale jeśli aktualnie używasz niemal najnowszego flagowca Apple (lub po prostu jesteś zadowolony ze swojego telefonu), może warto zaczekać na większy ekran w modelach 16 Pro i 16 Ultra?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA