REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz smartfon Samsunga i czekasz na Androida 14 i One UI 6? Producent podał daty aktualizacji

Samsung szykuje się do wydania najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 14 z autorską nakładką One UI 6 na kolejne smartfony. Jeśli posiadasz telefon tego producenta, przedstawiamy dokładne daty obejmujące większość popularnych modeli.

13.11.2023
13:51
Samsung Galaxy S23 FE oficjalnie
REKLAMA

Pierwsi wybrańcy korzystający z Samsungów Galaxy S23 mogą cieszyć się oficjalną wersją Androida 14 z nakładką One UI 6 od końca ubiegłego miesiąca. Warto też zaznaczyć, że posiadacze tych smartfonów w Polsce mogli testować wydanie beta już wcześniej. Według harmonogramu aktualizacji, następni w kolejce są użytkownicy Samsunga Galaxy A54 oraz Galaxy A34, czyli superopłacalnych średniopółkowców z Korei Południowej.

REKLAMA

Oto, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji do Androida 14 i One UI 6

Na stronie internetowej społeczności Samsung pojawił się europejski harmonogram aktualizacji do najnowszej stabilnej wersji systemu operacyjnego, który zaserwował menedżer społeczności. Oczywiście mowa o rynku europejskim, do którego Polska również przynależy. Ta informacja ma ogromne znaczenie, ponieważ, jak się okazuje, Europejczycy korzystający z Samsunga Galaxy S23 otrzymali aktualizacje wcześniej niż użytkownicy tych smartfonów w USA.

Harmonogram wskazuje 30 października jako datę aktualizacji Samsunga Galaxy S23 i faktycznie w tym dniu posiadacze tych smartfonów w Polsce otrzymali dane uaktualnienie. Możemy zatem przypuszczać, że inne daty również się sprawdzą. Jak wcześniej wspomniałem, następne na liście są Samsungi Galaxy A54 i A34, które mają otrzymać aktualizację dzisiaj, 13 listopada. Jeśli posiadacie te modele, to sprawdźcie ustawienia - możecie się pozytywnie zaskoczyć. 

Podobnie, dzisiaj powinna pojawić się aktualizacja dla Galaxy Z Folda 5 i Galaxy Z Flipa 5. No dobrze, ale co z resztą modeli? Dla ułatwienia sprawy, przypiszę każdy model do określonego dnia:

  • 15 listopada - Galaxy S22, S22+, S22 Ultra,
  • 20 listopada - Galaxy S23 FE (jeszcze niedostępny w Polsce), Galaxy A53 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A13 5G, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4,
  • 24 listopada - Galaxy S21 FE,
  • 27 listopada - Galaxy A52s 5G, Galaxy A13 4G, Galaxy A23 5G, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3,
  • 4 grudnia - Galaxy A04s,
  • 8 grudnia - Galaxy X Cover 5.

W dalszym ciągu nie jest jasne, kiedy Galaxy A14 5G, Galaxy A14 4G, Galaxy A52 5G, Galaxy A05s oraz Tab A7 Lite otrzymają aktualizację do Androida 14 z One UI 6. Warto zaznaczyć, że uaktualnienia mogą być wprowadzane etapami, więc jeśli masz przykładowo Galaxy A52s 5G, możesz otrzymać aktualizację 27 listopada lub nieco później, najprawdopodobniej w ciągu kilku dni.

Niemniej jednak, jeszcze przed nowym rokiem, Samsung wprowadzi nową wersję systemu, co jest świetną informacją. Konkurencja pod tym względem może być nawet miesiące w tyle, więc posiadacze smartfonów koreańskiego producenta z pewnością nie mają powodów do narzekania. 

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA