REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Dla Windowsa to nic nowego. Apple wprowadzi taki ekran... w 2027 r.

Apple może wyjść naprzeciwko oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują, że firma kiedyś wyda sprzęt, który spełni ich wszystkie potrzeby. Jedną z ostatnich rzeczy na liście jest funkcja, która znajduje się w laptopach z Windowsem od lat. Szykujcie się na ekrany w Macach z masą odcisków palców.

22.11.2023
14:56
MacBook z dotykowym ekranem przewidziany na 2027 r.
REKLAMA

Laptop od Apple to najlepszy laptop, jaki istnieje, prawda? Ma wszystko, czego moglibyście potrzebować od urządzenia mobilnego: z czipem Apple Silicon wytrzyma długo, nawet bardzo długo na jednym naładowaniu baterii, jest wystarczająco wydajny do większości, nawet wymagających, programów. Tylko te ceny...

Jednak od lat pojawiają się głosy, że Apple powinien dodać jedną funkcję do laptopów. Ta sprawi, że iPad może poczuć się zagrożony.

REKLAMA

MacBook z dotykowym ekranem za kilka lat

W którym świecie chcielibyście móc dotykać Maki, skoro od takich zadań jest iPad? Wychodzi na to, że w naszym, bo nieprzerwanie od lat słychać, że "MacBook byłby ciekawszy z dotykowym ekranem". Apple może się ugiąć pod presją fanów, acz ci poczekają jeszcze kilka lat na odpowiedź na ich prośby.

Jak informuje Tech Reve, który wcześniej trafnie przewidywał niektóre nowości, Apple planuje przedstawić modele MacBook Pro z ekranami OLED około 2026-2027 roku, o rozmiarach 14,2 cala i 16,2 cala. Co istotne, oba te modele miałyby być wyposażone w dotykowe ekrany. Później dotykowe ekrany OLED mogą zostać rozszerzone na resztę modeli laptopów Apple’a - na linię MacBook Air o rozmiarach 13,6 cala i 15,3 cala. Kiedy? Możliwe, że jeszcze w 2026 roku!

Co jeszcze Apple może wydać w przyszłości? Przeczytajcie o nich na Spider's Web:

iPad utoruje drogę dla MacBooka

Apple ma współpracować z Samsungiem i LG nad opracowaniem wyświetlaczy, dążąc do uzyskania cieńszych paneli przy niższych kosztach poprzez bezpośrednie zintegrowanie paneli dotykowych z wyświetlaczem.

REKLAMA

Ten krok może być wynikiem technologii, którą Apple rozwija przy ekranach dotykowych OLED. Te mają najpierw trafić do iPada Pro, którego premiera jest przewidywana na pierwszą połowę 2024 roku i mogą utorować drogę dla dotykowych laptopów Apple’a.

Wprowadzenie dotykowych wyświetlaczy w droższych MacBookach mogłoby pomóc w odróżnieniu doświadczeń premium (Air oraz Pro) od zajawianych kilka miesięcy temu w przeciekach, budżetowych MacBooków, które miałyby być idealnym zakupem dla osób z sektora edukacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA