REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Elon Musk zaprasza na hamburgera. Tesla otwiera restauracje i kina

Tesla jest bliska otwarcia swojej pierwszej w historii stacji doładowania, która poza naładowaniem samochodu oferuje również rozrywkę – całodobową restaurację i kino samochodowe. Budowa już trwa, otwarcie pierwszego lokalu jeszcze w tym roku.

25.11.2023
21:30
Elon Musk zaprasza na hamburgera. Tesla otwiera restauracje i kina
REKLAMA

Ponad pięć lat po tym, jak Elon Musk po raz pierwszy ogłosił swoje plany dotyczące budowy stacji doładowania Tesla, projekt nabrał rumieńców. Budowa pierwszej stacji Tesla już trwa i ma zostać ukończona w tym roku. Retrofuturystyczna stacja doładowania Tesli Elona Muska, powstaje przy Santa Monica Boulevard w Los Angeles, czyli odcinku historycznej Route 66 w zachodnim Hollywood. 

REKLAMA

Więcej o lepszych i gorszych pomysłach Elona Muska, przeczytasz na Spider`s Web:

Nie będzie to jednak zwykła stacja. W ofercie będzie nie tylko możliwość naładowania samochodu, ale także, wizyta w restauracji lub w kinie. Wszystko na miejscu.

Obiad na dachu stacji

W zeszłym miesiącu Musk, współzałożyciel i dyrektor generalny Tesla Motors, ujawnił pewne szczegóły dotyczące stacji ładowania. Futurystyczna restauracja Tesli ma być skrzyżowaniem Grease (musical o latach 50.) z The Jetsons (kreskówka o rodzinie z przyszłości). To widać na projektach, które przykuwają uwagę wizją spotkania nowoczesności i epoki Ameryki z połowy ubiegłego wieku.

Stacja będzie nosiła nazwę Diner and Drive-In Movie Supercharger, będzie wyposażona w 32 stanowiska do ładowania Tesli. Znajdzie się w nim także restauracja w stylu retro z różnymi daniami i miejscami do siedzenia na dachu, a także dwa ekrany kinowe. Klienci będą mogli oglądać filmy wyświetlane na ekranach albo z samochodu, albo z tarasu na dachu. 

W repertuarze specjalne filmy

REKLAMA

W repertuarze czekać będą na nich głównie specjalne klipy, których czas trwania będzie wynosić mniej więcej tyle samo, co ładowanie Tesli – od 15 do 30 min. Goście będą mogli również, a jakże, zamówić jedzenie z dostawą prosto do samochodu. W sumie stacja będzie mogła pomieścić jednocześnie 200 osób.

Diner and Drive-In Movie Supercharger w Los Angeles będzie pierwszą stacją tego typu, ale Tesla ma ponad 20 000 stacji doładowania w Ameryce Północnej. Tesla nie jest jedynym producentem samochodów pracującym nad budową własnej sieci ładowania. Mercedes-Benz, Porsche i Rivian również ogłosiły plany dotyczące własnych stacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA