REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung i Google pokażą w środę nowe telefony. Pixel 8 kontra Galaxy S23 FE

Samsung i Google ogłoszą nowe telefony już 4 października. Google ma w zanadrzu serię Pixel 8, która zdążyła już kompletnie wyciec. A Samsung budżetową linię FE z Galaxy S23 FE na czele. Tylko jest jeden haczyk.

03.10.2023
12:34
Samsung pokaże S23 FE, a Google serię Pixel. Premiera 4 października
REKLAMA

Nowe smartfony! Kto by się spodziewał, że jednego dnia dostaniemy premiery telefonów od dwóch czołowych producentów? Google ma swoją konferencję Made by Google, a Samsung też ma coś w zanadrzu. Co dokładnie? To skomplikowane.

REKLAMA

Zero zaskoczenia: nowe Pixele wyciekły w całości przed premierą

Google jest odpowiednikiem tej jednej dziewczyny w waszej grupie, która wygada się ze wszystkich sekretów - i to całkiem przypadkiem. Bo jak inaczej można wytłumaczyć, że pierwsza fotka Pixela 8 Pro pojawiła się na oficjalnej stronie Google’a? I że teraz, na dzień przed oficjalnym ujawnieniem całej serii Pixel 8, już po sieci krążą fotki, filmy i specyfikacje urządzeń od osób, które mają całą linię w rękach?

Bo tak, to się wydarzyło. 4 października odbędzie się wydarzenie Made by Google, gdzie Google zaprezentuje telefony z serii Pixel, 8, 8 Pro oraz Pixel Watch 2. Ale filmy z ich rozpakowywania zostały opublikowane na YouTube przez m.in. PBKreviews. Co znajdziemy opakowaniu Pixela 8?

Dostaniemy w nim kabel USB-C - USB-C, adapter USB-C do A, instrukcję obsługi oraz sam telefon Pixel 8, tutaj w kolorze Hazel, z 128 GB pamięci i 8 GB RAM.

Może inne wersje kolorystyczne? Bez problemu, oto (bardzo) niebieski Pixel 8 Pro:

Najważniejsze pytanie w 2023 roku, bo inaczej telefon nie ma sensu: jak wyglądają ramki? Nieźle. Pixel 8 po lewej, a 8 Pro po prawej:

A jeżeli szukacie dokładnej specyfikacji jeszcze niewydanego smartfona Google’a, to nie znajdziecie lepszego miejsca niż Google. Tak, specyfikacja wyciekła na oficjalnej grafice z Pixel for Business:

Więcej o najnowszych produktach Google'a i Samsunga? Sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Samsung wytoczy największe działo 4 października

Samsung rozpoczął rok 2023 wydając serię Galaxy S23, a następnie dorzucił nam sporo fajnych urządzeń w lipcu poprzez wprowadzenie na rynek Galaxy Z Fold 5, Flip 5, Galaxy Tab S9 i Galaxy Watch 6.

Teraz, całkiem niespodziewanie, dostaliśmy informacje na temat nadchodzącego debiut produktu. Samsung zapowiada debiut "The New Epic" w Indiach już 4 października z takim oto banerem na profilu na Twitterze.

Źródło: Samsung India - Twitter

4 października? To, całkiem przypadkowo, zbiega się w czasie z wydarzeniem Google’a. Jakie produkty od południowokoreańskiej mają wtedy zadebiutować? Wiemy od dawna, że Samsung się zbroi z Galaxy S23 FE i nowym Galaxy Tab 9 FE - tańszymi wersjami swoich dużych i flagowych braci. Jest też niemała szansa na Galaxy Buds FE oraz Galaxy Tab 9 FE+.

Tablet prawdopodobnie będzie wyposażony w ekrany LCD zamiast standardowych paneli Dynamic AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz, oraz SoC Exynos 1380 zamiast Snapdragona 8 Gen. 2.

REKLAMA

Nie wiemy dokładnie, co z europejską premierą: czy produkty najpierw zostaną ujawnione i trafią na rynek w Indiach i paru innych krajach, czy może Samsung zaskoczy nas ogłaszając globalną premierę nowego telefonu i tabletu?

Wcześniej z przecieków słyszeliśmy, że Samsung może wykonać niespodziewany ruch: wydać S23 FE w trzecim kwartale br. na niektórych rynkach, a potem w czwartym kwartale 2023 r. i pierwszym 2024 r. globalnie. Możliwe, że teraz plany się zmieniły: w czwartym kwartale S23 FE trafi na te "wybrane rynki", a potem - dopiero w 2024 r. - dostaniemy go na całym świecie?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA