REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Takie są nowe słuchawki Sennheiser Accentum. Muzyka non stop 

Sennheiser ma nowe słuchawki bezprzewodowe. To propozycja dla tych, którzy potrzebują słuchać muzyki non stop, co z Accentum będzie możliwe długimi godzinami.

27.09.2023
7:51
Sennheiser Accentum Wireless
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego roku Sennheiser wydał na świat swoje sztandarowe Momentum 4 Wireless, które na premierę kosztowały 1700 zł, natomiast obecnie sprzęt możemy kupić znacznie taniej, bo w okolicy 1200 zł.

Gdyby jednak to było dla kogoś zbyt wiele, producent ma nową propozycję, która pod wieloma względami nie powinna nie odbiegać od mocniejszego modelu - mają ze sobą wiele wspólnego.

REKLAMA

Sennheiser Accentum Wireless. Tańsze, ale wciąż zaawansowane słuchawki

Nowe słuchawki Accentum mają wiele wspólnego ze sztandarowymi Momentum 4. Sprzęt jest rekomendowany przede wszystkim, dla tych którzy chcą na co dzień mieć mocny sprzęt do muzyki. Słuchawki bazują na 37-mm przetwornikach, które mają oferować świetną jakość dźwięku skupiającą się na niskich tonach. 

Sennheiser Accentum nie brakuje technologii redukcji szumów osiągniętej dzięki pasywnej izolacji w połączeniu z ANC, która korzysta z kilku wbudowanych mikrofonów konsekwentnie wyciszając dźwięki z otoczenia. Słuchawki oferują bezprzewodową łączność poprzez Bluetooth 5.2 z możliwością połączenia się z wieloma urządzeniami naraz - nie brakuje wsparcia kodeków aptX HD, AAC oraz SBC.

Według zapewnień producenta urządzenie ma działać na jednym ładowaniu przez 50 godzin, a po 10 minutach ładowania słuchawki mają grać przez kolejne 5 godzin. Sennheiser Accentum Wireless mają na pokładzie port USB-C, który można wykorzystać nie tylko do uzupełniania energii, ale także do przewodowego połączenia ze zgodnym urządzeniem - smartfonem czy komputerem. Warto jednak zaznaczyć, że na pokładzie Sennheiser Accentum nie ma złącza audio 3,5 mm - w przypadku Momentum 4 już jest.

Słuchawki zostały wyposażone w dwa wbudowane mikrofony do rozmów z dedykowanym trybem redukcji wiatru, więc podczas połączeń na zewnątrz odbiorca nie powinien słyszeć nieprzyjemnych dźwięków. Sennheiser twierdzi, że Accentum mają być wygodne nawet przy wielogodzinnych sesjach - pałąk ma dostosowywać się do kształtu głowy, zresztą tak samo, jak muszle słuchawek do uszu. 

Więcej o słuchawkach przeczytasz na Spider's Web:

Ile trzeba zapłacić za nowe słuchawki Sennheisera?

REKLAMA

Sennheiser Accentum Wireless mają trafić do sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz biało-szarej, zupełnie jak w przypadku droższych Momentum 4. Słuchawki będą dostępne w cenie 839 zł już 4 października, ale tylko w czarnym wariancie. Na wersję biało-szarą będzie trzeba poczekać nieco dłużej, bo aż do końca listopada. 

Na pierwszy rzut oka widać, że Accentum to po prostu słabiej wyposażone Momentum 4 w znacznie niższej cenie. Kupując ten model jesteśmy w stanie zaoszczędzić 400 zł, co wydaje się naprawdę ciekawą opcją, patrząc na to, że pod względem wyglądu i możliwości dostaniemy bardzo podobny sprzęt. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA