REKLAMA

Sennheiser Momentum 4 Wireless: topowe słuchawki do nauki, muzyki i podróży w niższej cenie niż konkurencja

Lokowanie produktu: Sennheiser

Wraz z początkiem roku szkolnego wielu uczniów rozgląda się za nowymi słuchawkami. Porządnymi, które wystarczą na wiele lat, do tego wyciszają szum otoczenia i doskonale brzmią. Tutaj jednym z najlepszych rozwiązań od 2022 roku jest Sennheiser Momentum 4 Wireless.

29.08.2023 11.02
Sennheiser Momentum 4 Wireless: topowe słuchawki ANC tańsze od kokurencji
REKLAMA

Sennheiser od lat należy do elitarnego grona najlepszych producentów nausznych słuchawek bezprzewodowych z ANC. Nieustannie na podium, niemieckie przedsiębiorstwo oferuje rewelacyjne headsety Momentum, z bezkonkurencyjnym stosunkiem parametrów cena-jakość-możliwości. Dlatego Sennheiser Momentum 4 Wireless to pewny wybór, który uczniowi i studentowi wystarczy na lata.

Świetne słuchawki dla ucznia z wyciszeniem otoczenia. Sennheiser Momentum 4 Wireless wygrywa ceną i komfortem.

Skuteczność technologii ANC. Komfort i wygoda noszenia. Czas pracy na jednym ładowaniu. Jakość brzmienia. Solidność wykonania. W końcu cena i opłacalność. To sześć kluczowych obszarów rywalizacji producentów topowych bezprzewodowych słuchawek ANC. Model Sennheiser Momentum 4 Wireless zdecydowanie wygrywa w czterech z nich, będąc zakupowym pewniakiem w niezłej cenie.

Momentum 4 Wireless jest liderem, jeśli chodzi o komfort noszenia oraz jakość wykonania. a także cenę oraz naturalność brzmienia. Wyjątkowość tych słuchawek idzie jednak znacznie dalej, m.in. dzięki świetnemu panelowi nawigacyjnemu w obudowie nausznika czy możliwości korzystania z dwóch źródeł bezprzewodowego dźwięku jednocześnie.

Sennheiser Momentum 4 Wireless można zgarnąć o kilkaset złotych taniej względem bezpośredniej konkurencji.

Przeglądając oferty internetowych sklepów, Momentum 4 Wireless można nabyć w cenie 1199 złotych. To o kilkaset złotych taniej względem bezpośredniej konkurencji. Taka oszczędność jest nie tylko znaczna, ale ma szczególne znaczenie w wymagających budżetowo okresach zakupowych. Na przykład podczas powrotu do szkoły albo na studia, kiedy wydatków zawsze jest więcej niż powinno.

Co kluczowe i istotne, oszczędzając kilkaset złotych na zakupie, posiadacz modelu Sennheiser Momentum 4 Wireless nie rezygnuje z produktu topowej klasy. Przeciwnie. W obszarze takim jak jakość wykonania, komfort noszenia czy neutralność brzmienia mamy do czynienia z najlepszym rozwiązaniem na rynku w swojej kategorii. Nie przesadzam, a dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów mogą to potwierdzić.

Sennheiser Momentum 4 Wireless nie ma sobie równych, jeśli chodzi o komfort noszenia i jakość wykonania.

Każde słuchawki z samego szczytu podium są wygodne oraz solidne. Twórcy Momentum 4 Wireless zawieszają jednak poprzeczkę najwyżej ze wszystkich producentów. Właśnie te słuchawki są najwygodniejsze podczas słuchania muzyki przez dłuższy czas albo całodniowej pracy przy aktywnej redukcji. Nie wywierają tak silnego nacisku na skronie co konkurencja, jednocześnie stabilnie leżąc na głowie.

Do tego już po pierwszych chwyceniu słuchawek w dłonie ma się wrażenie obcowania ze stylowym produktem premium. Świetnie spasowanym, z dobrze obitą ekologiczną skórą i wyłożonym przyjemnym materiałem. Szczególnie solidne wrażenie budują zawiasy. Cieszy także kilka wariantów kolorystycznych do wyboru.

Sennheiser Momentum 4 Wireless ma także świetnie opracowany panel kontrolny na nausznikach. Sterowanie z użyciem powierzchni obszaru dotykowego uwzględnia możliwość kontroli mikrofonu, stopniową regulację siły ANC, konfigurowalny przycisk użytkownika oraz świetne sprężenie zwrotne, z jasnymi komunikatami dźwiękowymi. Panel dotykowy to punkt odniesienia dla innych producentów.

Pod względem brzmienia mówimy o bardzo naturalnym, neutralnym dźwięku.

Niemieccy inżynierowie Sennheisera skupiają się na tym, by artyści wybrzmieli tak naturalnie, jak to możliwe. Dlatego post-processing jest stosunkowo nieinwazyjny, a sztuczne podbicie dołów nie tak wyczuwalne jak w innych, nawet droższych modelach. Dzięki temu dźwięk pozostaje bardzo naturalny, środek ma odpowiednio wiele miejsca, a wymagające brzmieniowo gatunki brzmią lepiej i klarowniej.

Oczywiście jeśli ktoś chce dodać słuchawkom nieco klubowego uderzenia, nic nie stoi mu na przeszkodzie. Bezpłatna aplikacja Sennheiser Smart Control stworzona do personalizacji wrażeń dźwiękowych pozwala nie tylko dokonać modyfikacji dźwięku, ale również tworzyć własne profile, dopasowane do ulubionych gatunków, artystów czy nawet konkretnych płyt.

Sennheiser Momentum 4 Wireless wygrywa w obszarze działania na jednym ładowaniu.

Po pełnym ładowaniu akumulatora headset gra do 60 godzin z dala od gniazdka. To o ponad połowę dłużej względem bezpośredniej konkurencji. Mamy więc do czynienia z gigantyczną różnicą na korzyść Momentum 4. Słuchawki działają tak długo, że podczas wycieczki szkolnej czy krótkich kolonii nie trzeba się martwić o zabieranie ładowarki.

W zestawie z Momentum 4 znajdziemy twarde, solidne etui. Dzięki niemu mamy pewność, że słuchawki będą odpowiednio zabezpieczone w podróży. W środku etui znalazło się miejsce nie tylko dla słuchawek, ale również kieszonka dla akcesoriów. Można do niej włożyć np. kabel ładowania, klucze, pendrive czy okulary.

No dobrze, a jak to jest z ANC oraz nauką?

Dzięki adaptacyjnemu ANC słuchawki automatycznie dopasowują się do szumu rejestrowanego w otoczeniu. W zależności od preferencji możemy postawić na pełną izolację bądź eliminację co głośniejszych dystraktorów. Skuteczność ANC jest bardzo wysoka, chociaż konkurencja oferuje w tym obszarze nawet lepsze wyniki. Szum wentylatora czy hałas prac budowlanych za oknem bez problemu zostanie odizolowany. Wycie silników samolotu zamieni się z kolei w ledwo wyczuwalne, usypiające wręcz tło.

Warto dodać, że słuchawki Sennheiser Momentum 4 Wireless można sparować z dwoma źródłami bezprzewodowego dźwięku jednocześnie. Przykładowo, użytkownik może w tym samym czasie oglądać kurs wideo na laptopie, a także rozmawiać ze sparowanego telefonu, korzystając z wbudowanego mikrofonu. Wsparcie dwóch źródeł jednocześnie to praktyczne rozwiązanie, doceniane przez uczniów, studentów, pracowników biurowych oraz pracowników zdalnych.

Sennheiser Momentum 4 Wireless to złoty środek między ceną, jakością, brzmieniem i możliwościami.

Ten model jest świetny w każdej kluczowej kategorii, a jednocześnie najlepszy w kilku z nich: solidności wykonania, komforcie użytkowania, opłacalności czy czasie działania na jednym ładowaniu. Dlatego jeśli ktoś szuka porządnych słuchawek nausznych z funkcją ANC na lata, Sennheiser Momentum 4 Wireless to zakupowy pewnik.

Z tym modelem nie da się źle trafić. Zwłaszcza, jeśli kupimy go kilkaset złotych taniej względem konkurencji.

Lokowanie produktu: Sennheiser
Najnowsze
REKLAMA