REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zwrot akcji w sprawie przyszłości kompaktowych smartfonów. Producent wydał ważne oświadczenie

ASUS właśnie zaprzeczył plotkom, które trafiły na nagłówki największych technologicznych mediów. Seria Zenfone ma się dobrze - twierdzi tajwański koncern.

29.08.2023
10:21
Zwrot akcji w sprawie przyszłości kompaktowych smartfonów. Producent wydał ważne oświadczenie
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy o trwającej restrukturyzacji w Asusie. Tajwański serwis Technews Taiwan przekazał, że rzekomo w wyniku zmian w koncernie zostanie zamknięte kilka oddziałów, w tym ten zajmujący się tworzeniem kompaktowych smartfonów Zenfone, a model Asus Zenfone 10 ma być ostatnim smartfonem z serii.

Informacja szybko rozeszła się po świecie i równie szybko zareagował na nią Asus. Cokolwiek dzieje się w Asusie, seria Zenfone zostaje z nami.

REKLAMA

Zenfone 10 nie będzie ostatnim w serii. Asus zaprzecza plotkom

29 sierpnia tajwański producent elektroniki wydał oświadczenie, w którym zaprzecza wszelkim plotkom jakoby Zenfone 10 był ostatnim smartfonem w serii. Koncern nie odniósł się do poruszonej w przeciekach kwestii restrukturyzacji ani źródła nieprawdziwej informacji.

Asus nie odniósł się do informacji o rzekomej złej kondycji zespołu odpowiedzialnego za Zenfone'a. Miało o tym świadczyć zniknięcie starszych wersji oprogramowania ze strony producenta oraz zablokowanie możliwości odblokowania bootloadera.

- Będziemy kontynuować nasze dwie główne linie produktów telefonicznych, ROG Phone i Zenfone. ASUS jest mocno zaangażowany w działalność związaną ze smartfonami i klientami. Więcej informacji można znaleźć w naszej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników za drugi kwartał. Bądź na bieżąco z naszymi liniami produktów na 2024 rok.

- czytamy w informacji prasowej

Szybkie spojrzenie w wyniki finansowe Asusa za drugi kwartał bieżącego roku pokazuje, że ASUS chce umocnić pozycję swoich smartfonów na rynku. W drugim kwartale 2023 roku sprzedaż smartfonów odpowiadała za 2 proc. całkowitego dochodu firmy, co oznacza dwukrotny wzrost względem analogicznego okresu w 2022 roku.

REKLAMA

Zobacz też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA