REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pokazali, jakie topowe telefony kupują ludzie. Na tej liście Android to przegryw

Zaraz minie połowa 2023 roku, więc czas na trochę statystyk sprzedażowych. Ostatnio poznaliśmy najchętniej kupowanego flagowca z Androidem. Niektórzy powiedzą, że nie ma tutaj żadnych zaskoczeń, ale ja kilka znalazłem.

30.05.2023
15:53
Samsung Galaxy S23+
REKLAMA

Nie przedłużajmy tego nerwowego napięcia - najlepiej sprzedającym się flagowcem z Androidem w 2023 roku jest Samsung Galaxy S23 Ultra. Ma ku temu odpowiednie przesłanki - obłędny ekran, aparat, który praktycznie nie ma obecnie konkurencji na rynku i wydajność, która jeszcze przez kilka lat będzie bardziej niż wystarczająca w codziennym zastosowaniu. Ale i tak to nie jest najciekawszą informacją wynikającą z raportu firmy Canalys. Przeanalizowała ona sprzedaż telefonów tzw. high-end, u nas powiedzielibyśmy, że flagowców z ceną powyżej 500 dolarów.

REKLAMA

Rynek smartfonów premium rośnie

W porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 r. nastąpił wzrost sprzedaży o 4,7 proc. Co więcej - sprzedaż telefonów z wyższej półki stanowi już 31 proc. ogólnej sprzedaży smartfonów. A teraz najlepsza informacja wynikająca z raportu - Samsung Galaxy S23 Ultra jest najlepiej sprzedającym sztandarowym smartfonem z Androidem, ale jednocześnie w ogólnej sprzedaży zajmuje dopiero 5 miejsce, bo cztery pierwsze lokaty zajmuje Apple - na pierwszym najdroższy iPhone 14 Pro Max, drugie miejsce iPhone 14 Pro, trzecie iPhone 14, a czwarte miejsce należy do iPhone'a 13. Na 10. miejscu uplasował się Samsung Galaxy Z Flip 4.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o marki inne niż Samsung i Apple to w zestawieniu znalazły się jeszcze Xiaomi 13 - na trzynastym miejscu i Huawei Mate 50 na 14.

Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że Samsung i Apple podzielili między sobą rynek najdroższych urządzeń. Trudno jest przerwać ich hegemonię. Możesz oferować najlepsze ekrany, najlepsze podzespoły, a i tak na końcu przyjdzie Apple i pozamiata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA