REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Death Stranding i The Medium trafią do komputerów Apple'a. Zagramy w polskie gry na Macu

Apple obok nowych komputerów Mac, systemów operacyjnych i gogli Vision Pro pokazał, że jego komputery nie są tylko do pracy. Firma ogłosiła, że kilka nowych gier trafi na komputery Mac. Są wśród nich polskie produkcje - The Medium oraz Layers of Fear 2023.

05.06.2023
21:02
the medium ***** *** osiem gwiazdek strajk kobiet bestia z wadowic
REKLAMA

Granie na maku nigdy nie było popularne. Do rozgrywki od lat były konsole czy komputery z Windowsem. Producenci gier omijali ten segment, ale od ubiegłego roku, gdy zaprezentowano technologię MetalFX to się zmieniło. Jak się okazuje więcej tytułów trafi na sprzęty z jabłkiem.

Czytaj także:
- Apple proponuje nam przejście do lepszej rzeczywistości. Oto Apple Vision Pro
- Oto nowości w iOS 17 i iPadOS 17. Tak zmieni się iPhone i iPad
- Mac Studio i Mac Pro w potężnych wersjach. Apple M2 Ultra wkracza do gry

REKLAMA

The Medium trafi na komputery Mac.

Nowy system operacyjny macOS Sonoma zyskał specjalny tryb gry, ale to nie koniec. Jak się okazuje, Apple chce jeszcze bardziej iść w segment gamingu, podejmując kolejne współprace z producentami gier. A wśród nich jest polskie studio Bloober Team z Krakowa, które stoi m.in. za popularnymi na całym świecie horrorami - The Medium oraz Layers of Fear.

(źródło: Spider's Web)

Firma zapowiedziała, że Layers of Fear 2023 trafi również i na Maca, a na dzisiejszym pokazie Apple'a udostępniono informacje, że The Medium również będzie dostępne na komputerach z procesorami Apple Silicon.

REKLAMA

Oba tytuły zadziałają dzięki technologii API Metal. Ale to nie koniec nowych gier, które zostaną zoptymalizowane pod kątem sprzętu z jabłuszkiem.

Prezentacja zasugerowała również, że popularny Death Stranding: Director's Cut Hideo Kojimy, będzie dostępne na komputerach Apple. Dodatkowo do gier na macOS dołączy Stray, a kilka dni temu została uruchomiona specjalna wersja No Man's Sky na komputery Apple. Pokazuje to, że małymi kroczkami firma Tima Cooka chce iść w gaming, nie tylko przy użyciu Apple Arcade.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA