REKLAMA

Linia lotnicza zgubiła wam bagaż? Spokojnie, niech wasi fani ją spamują, a walizka się odnajdzie

Czy linia lotnicza zgubiła wasz bagaż? Jeżeli jesteście influencerami z dużą bazą fanów, to możecie spać spokojnie. Linia lotnicza, po otrzymaniu dużej liczby zapytań, odnajdzie zgubiony bagaż.

18.05.2023 11.30
Influencerka zgubiła bagaż. Pomógł jej AirTag i tysiące fanów
REKLAMA

W przypadku zagubienia bagażu, czasami udaje się odzyskać walizkę. Zgodnie z wynikami ankiety Price4Limo z 2022 roku, udało się to tylko 34 proc. pasażerów. Alternatywnie szanse mogą wzrosnąć, gdy zostaniecie influencerami z milionami obserwujących.

REKLAMA

AirFrance zgubiło bagaż tiktokerce.

Dla niezorientowanych, tiktokerka to osoba, zwykle identyfikująca się jako kobieta, która jest popularna na chińskiej platformie TikTok.

Czytaj także:
- Opium dla mas. Jak influencerzy stali się bogami
- Wszystko na sprzedaż. Przemysł influencerski na wysokich obrotach
- Dym i lustra. Suma wszystkich influencerskich ściem

W kwietniu 24-letnia Victoria Paris, która zgromadziła 1,7 mln obserwujących, opublikowała film, w którym skarży się na to, że linia lotnicza Air France zgubiła jej bagaż podczas lotu z Los Angeles do Lizbony.

Skąd wiedziała, gdzie jest jej walizka? Proste: AirTag. Ten cudowny, malutki gadżet do śledzenia rzeczy, doskonale się sprawdza w walce ze zgubionymi bagażami. Jeżeli linie lotnicze nie wiedzą, gdzie są wasze walizki, można im pomóc.

@victoriaparis

@airfrance give me my bags back now

♬ original sound - Victoria Paris

Przeczytaj także:

Tiktokerka poprosiła też swoich fanów, aby napisali na stronie linii z "prośby" o zajęcie się sprawą Wiktorii. Sprawa została szybko rozwiązana. Nie tak naprawdę magicznie, ale szybko, ponieważ bagaż influencerki został odnaleziony i dostarczony do niej. Oczywiście po tym, jak wywołała zamieszanie w mediach społecznościowych.

Pozytywnym aspektem jest fakt, że walizka została odnaleziona. Innymi słowy, pracownicy linii lotniczych ją znaleźli i przesłali Wiktorii:

Morał z tego taki: influencer może mieć lepiej. Ale nie tylko on.

Kto by się spodziewał, że osoba z ogromną bazą wiernych obserwujących będzie w stanie wykorzystać ich i sprawić, że linia lotnicza zrobi coś w sprawie odzyskania bagażu. Dobrze, że internet ma taką siłę - nie raz i nie dwa słyszeliśmy o tym, ile dobrego może zrobić kilka przypadkowych duszyczek z całego świata.

REKLAMA

Czy zasypywanie linii lotniczych prośbami i zmuszanie ich do działania, jest dobrym uczynkiem? Wygląda na to, że tak.

A co mogą zrobić normalni, zwykli użytkownicy linii lotniczych? Mogą ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony, uszkodzony lub zagubiony bagaż. Pamiętajcie, tylko aby zgłosić ten fakt odpowiednim służbom na lotnisku.

Alternatywnie, po prostu kupcie AirTaga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA