REKLAMA

Ludzie uciekają z Androidów na iPhone’y. Apple'owi rośnie pierwszy raz od lat

W Stanach Zjednoczonych udział iOS w rynku wynosi około 55 proc., podczas gdy Android osiąga mniej więcej 44-45 proc.

18.05.2023 08.27
iphone 14 plus zolty kolor 0
REKLAMA

Według raportu Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) cytowanego przez 9to5Mac, amerykańscy konsumenci coraz częściej decydują się na iPhone'y.

REKLAMA

Coraz więcej osób wybiera iPhone’a.

Zgodnie z opublikowanym wykresem, 15 proc. nowych właścicieli iPhone'ów w 2023 roku przechodzi z Androida, co stanowi wzrost o 4 punkty w porównaniu z poprzednim rokiem. Spośród nich 83 proc. posiadało wcześniej iPhone'a.

Źródło: Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) via 9to5Mac

Przeczytaj także:

Takiego odsetka osób przechodzących do Apple'a nie widziano od 2018 roku, kiedy debiutowały druga generacja iPhone'ów oznaczona literami XS i XS Max.

Co ma z tym wspólnego iPhone 14?

Warto zauważyć, że opisywane zjawisko ma związek z premierą iPhone'a 14. Mimo wprowadzenia jednego z mniej ekscytujących modeli przez koncern z Cupertino, wiele osób korzystających wcześniej z Androida zdecydowało się na sprzęt Apple'a.

REKLAMA

Dane CIRP z początku maja wskazują, że średnia cena zakupu iPhone'a wynosi nieco poniżej tysiąca dolarów. Przeliczone na rodzime ceny z uwzględnieniem podatków i "podatku Apple" daje to kwotę poniżej 6400 złotych... średnio. Oczywiście, należy pamiętać, że dotyczy to Stanów Zjednoczonych.

To interesujące zjawisko, które może mieć związek z ogólną sytuacją na rynku. Choć Apple nie pokazuje niczego przełomowego, konkurencja również nie ma wiele do zaoferowania. W tej sytuacji ludzie wybierają iPhone'y.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA