REKLAMA

WatchOS 9.5 może przynieść więcej wad niż zalet. Aktualizacja sprawia, że ekran zegarka staje się zielony

Apple wydał szereg aktualizacji do swoich sprzętów - iPhone'ów, iPad'ów, komputerów mac, a także zegarków. Jak w przypadku tych pierwszych, większych problemów nie ma, to zegarki Apple Watch przez nową wersję zyskują... zielone ekrany.

22.05.2023 18.36
apple watch se apple watch series 8 apple watch ultra
REKLAMA

Nie jest wielką tajemnicą, że nowe łatki oprogramowania mogą wnieść za sobą kolejne, niechciane efekty. I zdarza się to nawet najlepszym, największym firmom, które oferują sprzęt na całym świecie. I jak się okazuje, tym razem padło na Apple, a problem jest jakby już znany.

REKLAMA

Zielone ekrany w zegarkach Apple Watch. Po aktualizacji do watchOS 9.5

Jak donosi wiele użytkowników Reddita, nowa aktualizacja systemowa do watchOS 9.5 może (lecz nie musi) wpłynąć na jakość wyświetlanego obrazu przez zegarki Apple Watch. Działa to tak, że tam, gdzie normalnie byśmy zobaczyli OLED-owe, głębokie czernie (poprzez wygaszone diody), ekran wyświetla zieloną lub szarą poświatę.

Problem objawia się użytkownikom niemal wszystkich wspieranych dotąd generacji inteligentnych zegarków (ostatnią wersją, która ogarnia WatchOS 9 jest Watch 4), lecz co najciekawsze, problem nie wydaje się tak często występować na Apple Watchu Ultra.

źródło: Reddit

Na wystąpienie zielonego ekranu nie ma tak naprawdę zasady, bo dla wielu korzystających zielony odcień ekranu jest bardzo zauważalny, a dla innych, tylko trochę. Są też przypadki, które zgłaszają, że ekran ich Apple Watcha oferuje znacznie lepszą jasność po aktualizacji do watchOS 9.5, a więc tak naprawdę wystąpienie problemu zależy od posiadanego egzemplarza. Jeśli na twoim zegarku po aktualizacji nie występuje takie coś, dobrze dla ciebie.

Zielony odcień najbardziej widoczny jest w kilku miejscach interfejsu - m.in. w centrum sterowania, czy na panelu powiadomień. Czyli tam, gdzie jest wyświetlane czarne tło. Problemem nie są raczej same ekrany, a prawdopodobnie pewien efekt rozmywający tło.

REKLAMA

Problem jest już znany i nierzadko pojawia się w OLED-ach

Wiele urządzeń, z ekranami OLED w ostatnich latach wykazywały problem z zielonymi ekranami. W przypadku sprzętu Apple też, bo panele w iPhone 11 oraz iPhone 12 również przez jakiś czas cierpiały na podobną dolegliwość. Podobnie jak urządzenia konkurencji - m.in. Mate 20 Pro w 2018 roku, a nawet zeszłoroczny Nothing Phone (1).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA