REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Elon Musk zapowiada porządki. Wyczyści Twittera i usunie stare konta

Władca internetu, uwielbiany przez fanów i kontrowersyjny dla wielu Elon Musk, kontynuuje swoje zmiany w serwisie społecznościowym. Tym razem chce oczyścić platformę ze starych i nieaktywnych kont. Istnieje jednak szansa, że wasze konta nie zostaną usunięte, ale o co w ogóle chodzi z tą archiwizacją?

09.05.2023
7:41
Elon Musk zapowiada porządki. Wyczyści Twittera i usunie stare konta
REKLAMA

Wyszukanie wszystkich zmian, które Elon ogłasza na Twitterze, przypomina bieg w maratonie, ale z kolejnymi kilometrami na końcu trasy. Przed chwilą zastanawialiśmy się nad weryfikacją Twitter Blue i tym, dlaczego zmarli celebryci otrzymali płatną subskrypcję, a teraz dostajemy kolejne ogłoszenie, które może spodobać się większości aktywnych użytkowników (?).

REKLAMA

Elon Musk zapowiada "czystkę" na Twitterze

Ile kont jest tam nieaktywnych lub nieużywanych od X lat? To trudne do policzenia, prawda? Elon Musk ogłosił wieczorem 8 maja, że zamierza przeprowadzić czystkę na Twitterze. Wszystkie konta, które "od kilku lat nie wykazują żadnej aktywności", zostaną usunięte.

Elon Musk powiedział, że liczba obserwujących największych użytkowników platformy może spaść. Co za szok, prawda?

Przeczytaj także:

Nazwy użytkowników Twittera zostaną uwolnione

John Carmack, legenda gier, odpowiedział na wpis miliardera i zaapelował o nieusuwanie nieaktywnych użytkowników (jak i ich wpisów), porównując to do wyrzucania starych książek i zwojów do śmieci:

CEO Tesli wytłumaczył, że konta zostaną zarchiwizowane, ale najważniejszym celem tej akcji jest uwolnienie starych, zajętych i nieużywanych nazw użytkowników:

REKLAMA

Podsumowując: w najbliższym czasie Twitter zarchiwizuje stare i nieużywane od lat konta, jednocześnie uwalniając nazwy użytkowników. Ci, którzy nie logowali się na swoje konto przez długi czas, mogą zostać dotknięci tą akcją. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Macie już upatrzoną nazwę użytkownika na Twitterze, którą chcielibyście zgarnąć?

Zdjęcie główne: thongyhod / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA