REKLAMA

PlayStation Project Q oficjalnie. Oto nowa konsola przenośna Sony

Podczas pokazu PlayStation Showcase Sony zaprezentowało nie tylko katalog gier na 2023 i 2024 rok, ale również nowe urządzenia zmierzające na rynek. Jednym z nich jest przenośna konsola PlayStation Project Q.

24.05.2023 22.19
PlayStation Project Q oficjalnie. Oto nowa konsola przenośna Sony
REKLAMA

O nowej przenośnej konsoli Sony plotkowało się od jakiegoś czasu. Teraz przecieki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Podczas konferencji PlayStation Showcase prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan pokazał światu PlayStation Project Q - przenośne urządzenie do grania w tytuły z PlayStation 5.

REKLAMA

PlayStation Project Q to nowa przenośna konsola Sony. Jej celem jest streaming.

Podobnie jak nowe urządzenie Logitecha, PlayStation Project Q będzie działać w oparciu o streaming obrazu z konsoli z wykorzystaniem Internetu. Rozwiązanie zostanie oparte o standard Remote Play, już teraz obecny na smartfonach, tabletach oraz komputerach osobistych.

PlayStation Project Q spisze się lepiej niż tablet z podłączonym kontrolerem DualShock 4, ponieważ pozwoli wykorzystać dodatkowe możliwości pada DualSense, w tym wibracje haptyczne oraz spusty z kontrolowanym oporem. Strumieniowany obraz będzie wyświetlany na 8-calowym ekranie w rozdzielczości Full HD.

Zdecydowanie znajdę zastosowanie dla Project Q, ale rozumiem też nieco rozczarowanych.

Od jakiegoś czasu Remote Play działa naprawdę nieźle, a sam korzystam z tego rozwiązania nagminnie, np. podczas spacerów na domowej bieżni. Z ogromną chęcią wymienię poczciwego iPada ze sparowanym kontrolerem DualShock 4 właśnie na Project Q, ogrywając w ten sposób mniej skomplikowane tytuły, jednocześnie spalając trochę kalorii.

REKLAMA

Rozumiem jednak wszystkich tych, którzy liczą na nowy handheld Sony zdolny do uruchamiania gier natywnie. Gigantyczny sukces Nintendo Switcha, udany debiut Steam Decka oraz budzący wasze zainteresowanie ASUS ROG Ally to najlepsze przykłady na to, że chcemy grać w terenie, na mniejszych i bardziej mobilnych urządzeniach.

Sony ma gigantyczny potencjał do stworzenia świetnego handhelda. Z układem takim jak AMD Ryzen Z1 Extreme, nic nie stoi na przeszkodzie by moc PlayStation 4 zmieściła się w kieszeni bluzy. No, nic poza błyskawicznie drenowanym akumulatorem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA