REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Twórca Androida ma swój pierwszy składany smartfon. Google Pixel Fold wypłynął przed premierą

Google Pixel Fold, pierwszy składany smartfon od Google, ma zostać ujawniony wkrótce. Jednakże, kiedy dokładnie? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na "wkrótce". Co do ceny, może lepiej skupić się na pozytywnych aspektach.

18.04.2023
8:02
Twórca Androida ma swój pierwszy składany smartfon. Google Pixel Fold wypłynął przed premierą
REKLAMA

Coraz więcej producentów telefonów składa swoje urządzenia. Samsung wprowadził już całe rodziny urządzeń z serii Galaxy Z Fold i Z Flip. Teraz dołącza do nich nowa generacja Vivo, a Motorola może wprowadzić na rynek budżetową wersję RAZR Lite. Co widzimy na horyzoncie? Oto pierwszy składany smartfon od Google'a.

REKLAMA

Google Pixel Fold ma zostać ujawniony wkrótce

Google ma zamiar wprowadzić swój odpowiednik Galaxy Z Folda, który będzie nazywał się Pixel Fold (tytuł lub wcześniejsze teksty nie ujawniają tej informacji). Co wiemy o Google Pixel Fold? Można to przeczytać we wcześniejszym tekście.

Co do daty premiery: według (dość) sprawdzonego źródła, Jona Prossera, nowy smartfon ma zostać ujawniony 10 maja wraz z Pixelem 7a i Pixel Tabletem. Co z dostępnością? Po długim okresie przedpremierowym składane smartfony od Google miałyby trafić do klientów dopiero pod koniec czerwca.

Pixel Fold: cena będzie spora (ale i normalna)

Cena pierwszego składanego telefonu od Google'a jest tajemnicą. Nikt nie może być pewny, dopóki nie zostanie oficjalnie ogłoszona. Na razie wiadomości na temat ceny pochodzą jedynie z przecieków. Według Jona Prossera, Google Pixel Fold będzie kosztować od 1799 dolarów (ponad 7600 zł, a to jeszcze bez podatków, itp).

W porównaniu z Samsungiem Galaxy Z Fold 4 z 2022 roku, to tyle samo (debiutował w cenie 1799 dol, co w Polsce dało cenę 8400 zł). To dużo, czy mało?

REKLAMA

Inne przecieki mówią o cenie od 1300 do 1500 dolarów, co byłoby bardziej akceptowalne. Wtedy dostalibyśmy pełnoprawne, duże urządzenie od Google'a, które kosztowałoby poniżej 8000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA