REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Będzie zabójcą Galaxy Folda? Wszystko, co wiemy o Vivo X Fold 2

Rynek smartfonów z rozkładanym ekranem ciągle się rozwija, a już niedługo ma zostać zaprezentowany Vivo X Fold 2, który według niektórych może stanowić potężnego konkurenta dla obecnej propozycji Samsunga. Przecieki zapowiadają, że urządzenie będzie bardzo mocne.

11.04.2023
6:15
Będzie zabójcą Galaxy Folda? Wszystko, co wiemy o Vivo X Fold 2
REKLAMA

Pierwsza generacja Vivo X Fold raczej nie jest dobrze znana w Polsce, ponieważ nie została tutaj oficjalnie wprowadzona na rynek, mimo że inne modele Vivo, takie jak X90 Pro czy X90, są dostępne w rodzimych sklepach. Szkoda, ponieważ pierwsza generacja była w stanie poważnie konkurować z ofertą Samsunga.

REKLAMA

Minął już rok, więc czas na kontynuację dużego składaka od Vivo. Co tym razem przygotowała firma? Według przecieków nowe urządzenie ma być naprawdę imponujące:

Co wiemy o Vivo X Fold 2? Snapdragon, duży ekran zewnętrzny i…

Oto wszystko, co udało nam się dowiedzieć o nadchodzącym składaku Vivo X Fold 2 z przecieków. Najnowsze informacje pochodzą z wycieku materiałów szkoleniowych dla pracowników sklepów stacjonarnych.

Vivo X Fold 2 będzie zasilany przez układ Snapdragon 8 Gen 2 z RAM-em LPDDR5X oraz pamięcią wewnętrzną UFS 4.0, co jest najwyższej klasy wyposażeniem i zbliżone do tego, co Samsung prawdopodobnie zaprezentuje w kolejnym modelu Folda. Urządzenie będzie również obsługiwać Wi-Fi 7.

Ekran zewnętrzny ma wielkość 6,53 cala, rozdzielczość 2520 x 1080 pikseli i odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Będzie dość jasny, ponieważ przecieki mówią o wartości 1600 nitów.

Otwierając telefon, zobaczymy składany ekran o przekątnej 8,03 cala, rozdzielczości 2160 x 1916 pikseli, odświeżaniu 120 Hz i jasność na poziomie 1800 nitów. Tak jak w przypadku wcześniejszych przecieków, ten ekran również będzie wykonany w technologii AMOLED.

Bateria i ładowanie będą bardzo mocne: pojemność wyniesie 4800 mAh, a ładowanie z mocą 120 W. Istnieje również opcja ładowania bezprzewodowego o mocy do 50 W.

Oto jak może wyglądać Vivo X Fold 2:

Co z dostępnością Vivo X Fold 2 w Polsce?

Nie wiemy jeszcze oficjalnie, czy smartfon trafi do polskich marketów. W przypadku poprzedniej generacji otrzymywaliśmy informacje, że rodzimy oddział Vivo pracuje nad tym, aby w 2023 roku ich najbardziej innowacyjne (i najdroższe) modele trafiły do nas. Co to oznacza? Ano tyle, że nic nie wiadomo - trzeba czekać na oficjalne informacje.

REKLAMA

A oficjalne ujawnienie światu? Mówi się o końcu kwietnia, więc tuż zaraz. Jeżeli wszystkie powyższe przecieki okażą się prawdziwe, a cena nie będzie sroga - może oto nadejdzie chiński konkurent dla Samsunga Z Folda 4/5?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA