REKLAMA

Vivo X Flip na pierwszym zdjęciu. Zapowiada się świetny rok

Bardzo się cieszę, że spełniły się moje proroctwa i segment składanych telefonów ma się coraz lepiej. Co więcej - najnowsze prognozy wskazują na dalsze wzrosty rynku i roczną sprzedaż nawet w liczbie 50 mln egzemplarzy. Żeby było to możliwe, składane smartfony muszą być coraz lepsze. Vivo X Flip to krok w dobrym kierunku.

03.04.2023 19.31
Vivo X Flip na pierwszym zdjęciu. Zapowiada się świetny rok
REKLAMA

Zapowiada się świetny rok. Oppo Find N2 Flip wyznaczyło trendy na ten sezon, czyli duży ekran zewnętrzny, topowe podzespoły i biżuteryjne wykonanie. Za chwilę zadebiutuje Motorola razr (2023), która powstanie według tych zasad i jeszcze bardziej przesunie granicę w kierunku mocnego telefonu z pięknym wyglądem. W sieci pojawiły się przecieki dotyczące Samsunga Galaxy Z Flip 5, który pomału nabiera ostatecznego kształtu. Kwestią czasu było dołączenie pozostałych producentów do konkurencji w tym segmencie. Swój składany telefon zapowiedział OnePlus, a teraz przyszła pora na kolejnego giganta z Chin - Vivo.

REKLAMA

Vivo X Flip może ukazać się jeszcze w tym miesiącu

Zdjęcie, które trafiło do sieci pochodzi z planu zdjęciowego, na którym kręcono materiały reklamowe nowego telefonu producenta. W roli modelki wystąpiła znana chińska aktorka Wang Ziwe, znana również jako Olivia Wang. Na zdjęciu udostępnionym na chińskim portalu Weibo widzimy ją trzymającą kota i składany smartfon Vivo. Moją uwagę zwróciły dwie rzeczy - sporych rozmiarów ekran zewnętrzny, który wygląda na większy niż w obecnie dostępnym Samsungu Galaxy Z Flip 4.

Źródło: Weibo

Drugim jest spora wyspa, która skrywa aparaty, ale niestety w tej kwestii przecieki nie są jasne. Mówi się, że w smartfonie pojawi się optyka Zeissa, a aparat główny będzie miał 50 megapikseli, a towarzyszyć mu będzie 12-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Oba ma dostarczyć Sony.

REKLAMA

W środku Vivo X Flip ma oferować ekran o przekątnej 6,8 cala, z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Prawdopodobnie w urządzeniu zostanie użyty Snapdragon 8+ Gen 1, akumulator ma mieć 4400 mAh pojemności. Dziwi trochę użycie zeszłorocznej konstrukcji, ale z drugiej strony obniża to koszty produkcji, a procesor nadal jest jednym z topowych układów dostępnych na rynku.

Zapowiada się ciekawa walka w segmencie składanych telefonów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA