REKLAMA

Ważna zmiana w Samsungu Galaxy Z Flip 5. Czekali na nią wszyscy fani składaka

Jeżeli przeszkadzał wam mały zewnętrzny ekran w serii Samsung Galaxy Z Flip, to nadchodzi ważna zmiana. Według potwierdzonego "na 2000000 proc." konceptu wyglądu, możemy już pożegnać mały wyświetlacz dla powiadomień.

03.04.2023 11.38
Samsung Galaxy Z Flip 4
REKLAMA

Obecnie składane smartfony dzielą się na te, które składamy wertykalnie oraz horyzontalnie. Samsung przoduje w obu tych kategoriach, i od czterech generacji swoich składaków z serii Z, rozwija prężnie tę - według niektórych niepotrzebną - kategorię telefonów.

REKLAMA

Zapowiedzi piątej generacji Samsung Galaxy Z Fold i Flip możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach. Jak przecieki tego pierwszego zapowiadają kolejną ewolucję, tak Z Flip 5 zapowiada się nader interesująco.

Większy ekran w Samsung Galaxy Z Flip 5? Może być ogromny

Co może najbardziej denerwować w małym składaku? Sporo osób skarży się na wielkość ekranu zewnętrznego. Albo wróć! Ekraniku powiadomień, na którym możemy sprawdzić godzinę, poziom naładowania baterii - czy zrobić sobie nim selfie. Ot, coś, co ma nam pozwolić sprawdzić najważniejsze rzeczy bez otwierania telefonu. W obecnej generacji Z Flip wielkość ekranu to 1,9". To ma się zmienić.

Teraz pojawiają się, jeszcze niepotwierdzone, informacje, że ekran zewnętrzny Samsunga Galaxy Z Flip 5 prawdopodobnie może dostać niemałe ulepszenie względem obecnej generacji. Jak podaje portal "SamMobile" powołujący się na leakera SuperRoader (według którego wygląd jest realny na "2000000 proc.") oraz wewnętrzne źródła, tak jak może wyglądać ekran zewnętrzny w nadchodzącym składaku Samsunga:

Wyświetlacz ma być asymetryczny i zajmować większość górnej części frontu telefonu, aby ułatwić sprawdzanie powiadomień oraz odpowiadanie na wiadomości bez konieczności rozkładania telefonu.

Dla przypomnienia, rzućcie okiem na czwartą generację, której ekran to... ekranik w porównaniu do tego, co możemy dostać:

Samsung Galaxy Z Flip 5 kontra Flip 4 - to nie wszystko.

To jeszcze nie wszystko ze zmian, ponieważ według wcześniejszych przecieków Samsung Galaxy Z Flip 5, jak i Fold 5, mają dostać nowy zawias w kształcie kropli wody, co pozwoli na złożenie telefonu na płasko i zniweluje (w teorii) zagięcie na środku ekranu.

REKLAMA

Ponadto, można spodziewać się standardowo nowego, lepszego procesora. Jeśli Samsung nie zdecyduje się na zmianę standardowej daty, to nowe urządzenia z serii Z powinny zostać ogłoszone w sierpniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA