REKLAMA

Co wiemy o Pixelu Fold? Google wjeżdża ze swoim składanym smartfonem

Można odnieść wrażenie, że linia telefonów Google’a straciła nieco ze swojej iskry. Rewelacyjny aparat czy nowoczesny system operacyjny przestały być jego unikatowymi atutami. Niebawem ma nas jednak zachwycić na nowo.

14.03.2023 17.03
Co wiemy o Pixelu Fold? Google wjeżdża ze swoim składanym smartfonem
REKLAMA

O telefonach Pixel piszemy na łamach Spider’s Web relatywnie mało. Głównie z uwagi na fakt, że nie są sprzedawane (przynajmniej oficjalnie) w Polsce, więc są z miejsca mniej ciekawe dla polskiego czytelnika. Nie sprzedają się też dobrze w ujęciu globalnym, mają więc znikomy wpływ na rynek. Przede wszystkim jednak są coraz mniej ciekawe.

REKLAMA

Pixele swego czasu imponowały czystym i aktualizowanym na bieżąco Androidem. Tyle że wiodący sprzętowi partnerzy nauczyli się również szybko dostarczać poprawki i uaktualnienia. Co więcej, ich wersje Androida bywają atrakcyjniejsze od tej w Pixelu. Pixele imponowały też aparatem - i nadal to robią. Tyle że nie one jedyne i niemal każdy wiodący producent telefonów z Androidem ma w ofercie model wykonujący świetne zdjęcia. Pixel ma jednak znów stać się ciekawy.

Pixel Fold i Pixel 7a pojawią się na wakacje. Poznamy wizję Google’a na telefon z elastycznym ekranem.

Według źródeł redakcji serwisu 9to5Google, telefony Pixel 7a i Pixel Fold mają mieć premierę w połowie czerwca bieżącego roku. Pixel 7a to oczywiście Pixel 7 w tańszej, gorzej wyposażonej wersji. Dużo ciekawszy powinien okazać się Pixel Fold, czyli pierwszy składany telefon od firmy odpowiedzialnej za Andrdoida.

REKLAMA

Na dziś pewnych informacji o Pixel Fold brak, nie licząc grubymi nićmi szytych plotek. Telefon ma być wyposażony w chipset Tensor G2, a więc w ten sam, co Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych i w dwóch odmianach różniących się wbudowaną pamięcią masową (256 GB i 512 GB).

Według najczęściej powtarzanych plotek, Pixel Fold swoją konstrukcją ma mocno przypominać Galaxy Z Fold4. Ma jednak mieć grubsze ramki na wewnętrznym wyświetlaczu, ale za to istotnie szerszy zewnętrzny wyświetlacz. Ma być też smuklejszy od konkurenta ze stajni Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA