REKLAMA

Sposób na tani rower elektryczny. Trójmiasto sprzedaje używane pojazdy

Haczyk? Rowery elektryczne są faktycznie zużyte, ciężkie, a na dodatek trochę w magazynach postały. Plusem może być jednak atrakcyjna, niska cena.

06.02.2023 10.15
rower elektryczny
REKLAMA

- W naszym posiadaniu jest obecnie 280 rowerów z bateriami i silnikami. Planujemy je wystawić na sprzedaż - informuje Katarzyna Kołodziejska z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Rowery pamiętają pierwszą edycję programu Mevo. Wcześniej zakładano, że zostaną naprawione i wykorzystane ponownie, ale operator zapewnił, że na wiosnę przyśle nówki-sztuki.

Co ciekawe, Trójmiasto od dłuższego czasu głowi się, co zrobić ze zużytymi pojazdami. Pierwsza koncepcja zakładała sprzedaż poszczególnych części. Po dwóch przetargach okazało się, że zainteresowanie jest niewielkie.

REKLAMA

Radny Gdańska Przemysław Majewski ujawnił, że z zakładanych 700 tys. zł udało się pozyskać raptem... 1620 zł. Sprzedano zaledwie trzy baterie i dwa silniki.

Chętnych brakowało, bo urzędnicy nie dokładali do baterii ładowarek. Zużyte części trafiły w końcu do naukowców z Politechniki Gdańskiej, ale i oni nie potrzebowali wszystkiego. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ratuje się więc wyprzedażą.

Ile kosztuje używany elektryczny rower?

Cena póki co nie jest znana. Jakiś czas temu portal trójmiasto.pl pisał , że "zgodnie z wyceną rzeczoznawcy minimalna cena za rower Mevo wynosi 430,50 zł brutto". Wówczas jednak rower wyceniony był bez baterii, a obecnie przedstawiciele OMGGS mówią o rowerach z bateriami i silnikami.

REKLAMA

Cena nie powinna być dużo wyższa, wszak swoje te pojazdy już wysłużyły. Średnio każdy z rowerów był eksploatowany przez ok. 4 tys. godzin w okresie od marca do października 2019 roku - dodawał serwis trójmiasto.pl.

Dodajmy do tego, że rok produkcji to 2017, a w ostatnim czasie rowery po prostu stały, bo nie wiadomo było, co z nimi zrobić. Ważący 32 kg (plus bateria) pojazd nie zapowiada wygodnej i żwawej jazdy - dziś jednak projektuje się takie sprzęty nieco inaczej - ale tutaj cena może być najważniejszym argumentem.

Pewnie nawet taki niezbyt doskonały rower elektryczny pozwoli docenić wsparcie, jakie dają elektryki. Właśnie z tego powodu coraz więcej Polaków planuje zakup. Sam od dawna jestem entuzjastą, bo rower elektryczny zmienia sposób poruszania się po mieście. Jeśli e-rower chodzi wam po głowie, koniecznie sprawdźcie nasz poradnik, w którym tłumaczymy, na co zwracać uwagę przy zakupie i jak wybrać właściwy.

zdjęcie główne: gkrajewski_widephoto / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA