REKLAMA

Składany OnePlus oficjalnie zapowiedziany. Mówiłem, że wszyscy będziecie składać smartfony

2023 rok będzie rokiem składanych telefonów, a kolejne medialne doniesienia od czołowych producentów, tylko utwierdzają mnie w takim przekonaniu. OnePlus właśnie poinformował, że jego pierwszy składany telefon zadebiutuje w drugiej połowie roku. Nie mogę się doczekać.

28.02.2023 16.54
Składany OnePlus oficjalnie zapowiedziany. Mówiłem, że wszyscy będziecie składać smartfony
REKLAMA

Gdy jakiś czas temu sformułowałem odważne założenie, że wszyscy będzie składać smartfony, to wylała się na mnie fala krytyki, że jestem zbyt optymistycznie nastawiony i że to bezsensowna nisza rynkowa, która nie ma żadnej szansy na powodzenie rynkowe. Najwidoczniej producenci smartfonów podzielają mój optymizm, bo do pojedynku na najgorętszy składany telefon właśnie dołącza OnePlus, który zapowiedział premierę swojego składanego modelu jeszcze w tym roku. Oznacza to, że 2023 rok, będzie rokiem starcia tytanów.

REKLAMA
Oppo Find N2 Flip

Poprzeczkę podniosło Oppo ze swoim Find N2 Flip, którego olbrzymi ekran zewnętrzny stał się punktem odniesienia dla innych producentów. Motorola razr ma mieć wyświetlacz zewnętrzny praktycznie na całą klapkę. Samsung Galaxy Z Flip 5 ma mieć ekran większy niż Oppo, ale nie znamy jeszcze szczegółów. A gdzieś tam na horyzoncie widać zbliżających się do peletonu Huaweia i Vivo.

Składany OnePlus ma pojawić się w drugiej połowie roku

REKLAMA

Muszę przyznać, że OnePlus na tegoroczne targi MWC w Barcelonie przyjechał z mocnymi produktami. Już pierwszego dnia pokazał aktywne chłodzenie cieczą w smartfonie, a drugiego dnia postanowił odpalić bombę. Nie znamy jeszcze nazwy urządzenia, ale portal XDA Developers w styczniu informował, że OnePlus zastrzegł dwie nazwy OnePlus V Fold i OnePlus V Flip.

Prezes i dyrektor operacyjny OnePlusa Kinder Liu na targach MWC podkreślił, że składany smartfon jego firmy będzie cechował się najlepszą możliwą wydajnością, płynnym działaniem oraz wyjątkowym designem. Jak te słowa przełożą się na praktykę? Mam nadzieję, że jak najdokładniej. Oczekiwałbym Snapdragona 8 Gen 2, ekranu o rozdzielczości 2K i aparatów opracowanych przy współpracy z Hasselbladem, tak jak to miało miejsce w OnePlus 11. Nie mogę się doczekać nadchodzących premier, zdecydowanie lato tego roku będzie bardzo gorące.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA