REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple Glass z baterią w kieszeni? Przez problemy techniczne ich premiera się opóźnia

Premiera Apple Glass tuż za rogiem - chciałabym to napisać już dzisiaj, jednak gigant z Cupertino ponownie przekłada ich debiut. Według nowych informacji okulary rozszerzonej rzeczywistości będą miały przynajmniej rok opóźnienia, a za kolejny poślizg odpowiedzialne są błędy i problemy z wydajnością urządzenia.

16.02.2023
10:11
Apple Glass
REKLAMA

Apple nad swoimi inteligentnymi okularami pracuje od przynajmniej 2016 roku. Apple Glass mają pokazać, że firma z Cupertino jest gotowy na naprawienie błędów Google i przy okazji podbić rynek, zapewniając Apple kolejne źródło dochodów.

Koncern premierę okularów przekładał wielokrotnie - najpierw miał być to czerwiec zeszłego roku, potem styczeń 2023. Następnie wyznaczono kolejną datę: kwiecień bieżącego roku. Jednak okazuje się, że Apple ma przynajmniej rok opóźnień.

REKLAMA

Apple Glass - kiedy? Prawdopodobnie dopiero podczas WWDC2023

Zgodnie z informacjami podanymi przez Bloomberg, Apple premierę Apple Glass przełożyło na czerwiec bieżącego roku. Według wiadomości pozyskanych od informatorów firma z jabłkiem w logo zaprezentuje okulary rozszerzonej rzeczywistości podczas swojej corocznej konferencji Worldwide Developers Conference 2023 (WWDC2023), która planowo ma się odbyć w czerwcu bieżącego roku.

REKLAMA

Powodem opóźnień mają być problemy z czujnikami ruchu, które Apple stara się naprawić. Chodzi konkretnie o czujniki, które umożliwią sterowanie Apple Glass za pomocą ręki i oka.

Ponadto inżynierowie starają się znaleźć rozwiązania, które pozwolą na znalezienie "równowagi pomiędzy czasem pracy na baterii, a wydajnością". Rzekomo jednym z kompromisów będzie noszenie baterii urządzenia w kieszeni użytkownika.

Według informatorów błędy i wydajność sprzętu to nie jedyne zmartwienie Apple. Wewnątrz koncernu panuje obawa, że niezwykle wysoka cena zestawu doprowadzi do braku zainteresowania sprzętem ze strony przeciętnych użytkowników.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA