REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Orient Express Silenseas, największy luksusowy żaglowiec, już wkrótce wypłynie na otwarte wody

Transport morski obwiniany jest - zresztą słusznie - o znaczące przyczynianie się do globalnego ocieplenia. Jednocześnie w czasach, gdy podróże prywatnymi samolotami dostępne są dla coraz większej rzeszy milionerów, jest to także ostatnia ostoja prawdziwego bogactwa. Jak zatem miliarderzy mogą budować sobie oceaniczne symbole swojego sukcesu nie podpadając jednocześnie opinii publicznej zanieczyszczeniem środowiska? Odpowiedź jest jedna: luksusowy żaglowiec.

16.01.2023
12:19
orient express
REKLAMA

Mój redakcyjny kolega Adam Bednarek, niezrozumiany przez wielu miłośnik kolei (walkmanów, gramofonów i słuchawek na kablu) z pewnością ze zdumieniem przeczyta, że za budową najbardziej luksusowego i największego żaglowca w historii stoi nie kto inny jak Orient Express. Sam żaglowiec będzie dumnie nosił zresztą imię Orient Express Silenseas.

Według spółki odpowiedzialnej za budowę statku jednostka stanowi rewolucję w luksusowym transporcie morskim i jednocześnie przesuwa granicę tego, co współczesna technika morska jest w stanie osiągnąć.

REKLAMA

Budowa jednostki w stoczni Chantiers de l’Atlantique powinna według planów zakończyć się już w 2026 roku. Na pokładzie o długości 220 metrów znajduje się ponad 50 apartamentów o powierzchni około 70 metrów każdy. Ukoronowaniem komfortu będzie oczywiście Apartament Prezydencki o powierzchni 1415 metrów kwadratowych, z czego 530 m kw. będzie stanowił prywatny taras zewnętrzny.

Jak na każdym luksusowym statku, także i tu będzie można znaleźć kilka basenów, restauracje, bary, amfiteatr i wiele innych przybytków zbytku i przepychu. Orient Express Silenseas ma być nowym symbolem luksusowych podróży, których w dzisiejszych czasach już na Ziemi coraz mniej.

REKLAMA

A gdzie ekologia?!

220-metrowa jednostka została wyposażona w trzy stałe żagle, których łączna powierzchnia przekracza 1500 metrów kwadratowych. W połączeniu z napędem na gaz ziemny, Orient Express Silenseas ma według planów być naprawdę przyjazny dla środowiska, szczególnie jeżeli zostanie zestawiony z klasycznymi jednostkami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA