REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social Media - Poradniki /

Jak skontaktować się z Instagramem? Jak uzyskać pomoc?

Jak skontaktować się z Instagramem? To pytanie zadaje sobie wiele użytkowników, którzy trapieni są problemami z innymi użytkownikami lub z samą platformą. Pomimo że trudno tak po prostu zadzwonić czy wysłać wiadomość do twórców aplikacji, Instagram przygotował kilka metod na umożliwienie użytkownikom kontaktu i zgłaszania problemów.

11.12.2022
13:16
Jak skontaktować się z Instagramem? Jak uzyskać pomoc?
REKLAMA

Niejednokrotnie używając serwisów społecznościowych, zdarzyło nam się być w sytuacji, w której chcieliśmy się skontaktować z danym serwisem. Niepokojące treści, irytujący użytkownicy, problemy z korzystaniem z serwisu czy niewiedza jak wykonać daną czynność.

REKLAMA

Każdy z najpopularniejszych serwisów społecznościowych jest przygotowany na taką ewentualność, w tym także Instagram. Istnieją w sumie trzy sposoby, aby uzyskać pomoc w interesującej nas sprawie. W tym artykule wyjaśniamy jak uzyskać pomoc oraz skontaktować się z Instagramem.

Jak uzyskać pomoc na Instagramie?

Jeżeli nie wiesz, jak działa jedna z funkcji Instagrama, zmienić ustawienia konta lub masz inne pytanie dotyczące funkcjonowania serwisu, zajrzyj do zakładki Pomoc. W zdecydowanej większości przypadków to właśnie tam znajdziesz pomoc dotyczącą korzystania z Instagrama.

Aby wejść do sekcji Pomoc na Instagramie, otwórz aplikację, a następnie przejdź do swojego profilu. W prawym górnym rogu dotknij ikony trzech kresek. Z menu, które się pokaże, wybierz opcję "Ustawienia", a następnie "Pomoc".

 class="wp-image-3035823" width="675"

Przejście do sekcji pomocy na komputerze jest równie proste. Po wejściu w przeglądarkową wersję Instagrama kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz "Ustawienia". W ustawieniach przejedź na sam dół strony i kliknij "Pomoc".

Jak zgłosić post na Instagramie?

Formą pierwszego kontaktu z obsługą na Instagramie jest funkcja zgłaszania postów. Instagram pozwala zgłaszać nie tylko posty, ale i całe konta czy pojedyncze komentarze.

Aby zgłosić post - tak na telefonie, jak i na komputerze - kliknij w trzy kropki wyświetlające się po prawej stronie od nazwy autora posta. Następnie wybierz opcję "Zgłoś" wyświetlającą się na czerwono.

 class="wp-image-3035817" width="338"

Aby zgłosić komentarze, otwórz sekcję komentarzy w danym poście. Na telefonie dotknij dowolnego komentarza, a następnie wybierz komentarz, które chciałbyś zgłosić. Później dotknij ikony w prawym górnym rogu ekranu i postępuj zgodnie z instrukcjami.

 class="wp-image-3035820" width="338"

Jeżeli korzystasz z przeglądarkowej wersji Instagrama, najedź kursorem na komentarz, który chcesz zgłosić, a następnie kliknij trzy kropki wyświetlające się obok komentarza. Z wyświetlonych opcji wybierz "Zgłoś" i postępuj z instrukcjami.

Jak zgłosić błąd na Instagramie?

Instagram, tak jak wiele platform, nie jest idealny i możemy niekiedy natrafić na błędy programistyczne powodujące błędne wyświetlanie się aplikacji, niedziałanie pewnych funkcji lub po prostu problemy w korzystaniu z niej.

Jeżeli chcesz zgłosić błąd, przejdź do swojego profilu, a następnie do Ustawień i sekcji Pomoc, a następnie dwukrotnie wybierz opcję "Zgłoś Problem". W formularzu opisz swój problem i dodaj ewentualne zrzuty ekranu.

REKLAMA

Z kolei za pomocą opcji "Prześlij opinię" możesz przesłać Instagramowi swoje opinie co do działania aplikacji lub sugestie co do jej usprawnienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA