REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie - Poradniki /

Jak połączyć pliki PDF? Poradnik

Pliki PDF nie są tak łatwe w edycji, jak dokumenty w innych formatach. Scalenie informacji z kilku plików w jeden na większości urządzeń nie jest czynnością intuicyjną. Nie bez instalowania dodatkowych aplikacji. Na szczęście jest i taka, której instalować nie trzeba.

31.12.2022
17:31
centralne-biuro-zwalczania-cyberprzestepczosci-powstaje-cbzc-2025-rok-andrzej-duda-podpis-ustawa-prezydent
REKLAMA

PDF to format dokumentu opracowany przez firmę Adobe. Jego atutem jest fakt, że niezależnie od tego, na jakim urządzeniu i w jakim programie zostanie otwarty, zawsze będzie użytkownikowi prezentowany tak samo. Bez najmniejszych zmian w wyglądzie. To właśnie dzięki temu został przyjęty za standard ISO.

REKLAMA

Adobe jest właścicielem formatu PDF i związanego z nim patentu. Wydaje też płatną (i drogą) aplikację do tworzenia i edycji plików w tym formacie o nazwie Acrobat. Firma jednak nie żąda żadnych umów czy opłat licencyjnych za wykorzystywanie formatu. Każdy może tworzyć programy do edycji PDF-ów, choć nie każdy potrafi.

Na szczęście, by łączyć pliki PDF, nie trzeba kupować drogiego Acrobata. Adobe udostępniło do tego darmowe narzędzie, działające w przeglądarce internetowej.

Łączenie plików PDF przy pomocy darmowego modułu Adobe Acrobat.

Łączenie plików PDF.

Darmowy moduł Adobe Acrobat do łączenia plików PDF znajduje się pod tym adresem. Po jego otwarciu należy wcisnąć przycisk Zaznacz plik i wskazać pliki PDF przeznaczony do połączenia.

Po lewej stronie znajdują się kontrolki do przeciągania kolejności plików PDF. Na górze przycisk scalania plików PDF do jednego dokumentu.

Narzędzie wyświetli zaznaczone pliki. Należy, chwytając za pogrubiony fragment po lewej stronie, ustalić kolejność w jakiej pliki mają być scalone. A więc zawartość którego ma być najpierw, a którego później. Następnie należy wcisnąć przycisk Scal.

Pobieranie scalonego pliku PDF.

Narzędzie rozpocznie pracę, po czym po bardzo krótkiej chwili wyświetli podgląd dokumentu i przycisk Pobierz do jego zapisania w pamięci urządzenia użytkownika.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA