REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S23: znamy datę premiery. Telefon w sumie też

Właśnie poznaliśmy termin najbliższej konferencji Galaxy Unpacked, podczas której Samsung prezentować będzie swoje nowe urządzenia mobilne. W tym nowe telefony, o których wyciekło już wiele nieoficjalnych informacji.

21.12.2022
15:40
Samsung Galaxy S23: znamy datę premiery. Telefon w sumie też
REKLAMA

Samsung jeszcze nie rozpoczął rozsyłania zaproszeń dziennikarzom na wydarzenie Galaxy Unpacked, nie mamy więc informacji na jego temat z oficjalnego źródła. Poznaliśmy je za sprawą Ice Universe, czyli znanego twitterowego sygnalisty, który niejednokrotnie już udowodnił, że ma znakomite i wiarygodne źródła. Pierwsze w przyszłym roku Galaxy Unpacked odbędzie się pierwszego lutego.

REKLAMA

Temat konferencji teoretycznie nie jest znany, tym niemniej niemal z całą pewnością będzie to czas oficjalnej prezentacji telefonów Galaxy S nowej generacji. Samsung bardzo by chciał, by wydarzenie było jedną wielką niespodzianką. To się jednak nie uda: informacji o telefonach wyciekło już sporo.

Znamy datę premiery telefonów Galaxy S23. Czy warto na nie czekać?

Raptem kilka dni temu do internetu trafiły zdjęcia nowych telefonów z serii Galaxy S23. Wzornictwo Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra jest niemal identyczne w porównaniu do modeli poprzedniej generacji. Jedni będą narzekać na nudę, a inni się cieszyć - bo, trzeba przyznać, Galaxy S22 pod względem formy i kształtu może się podobać, jest świetnie wykonany.

Sercem telefonu ma być nie chip Exynos jak do tej pory, a komponent od innego producenta. Konkretniej, ma być to Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcomma, co powinno korzystnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu. Galaxy S23 Ultra dodatkowo ma oferować możliwość łączności głosowej i tekstowej przy pomocy systemów satelitarnych.

 class="wp-image-3075201"
Galaxy S23. Źródło: Slashleaks.com

Galaxy S23 będzie, według nieoficjalnych informacji, wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości Full HD+. Wersja z plusem będzie miała 6,6-calowy ekran. W obu częstotliwość odświeżania wynosić ma 120 Hz. Akumulator w Galaxy S23 ma mieć pojemność 3900 mAh, natomiast większy model może pochwalić się pojemnością 4700 mAh. Oba obsługiwać mają ładowanie o mocy 25 W.

Czytaj również:

Aparaty w obu wersjach mają być identyczne. Główny ma mieć rozdzielczość 50 megapikseli, towarzyszyć mu będzie 12-megapikselowy aparat z obiektywem szerokokątnym oraz 10-megapikselowy aparat z obiektywem tele. Z przodu znajdziemy aparat o rozdzielczości 32 megapikseli.

A co z modelem Ultra? Tam wyświetlacz ma mieć 6,8 cala przekątnej i jasność pomiędzy 2100 a 2200 nitów. Aparat główny ma mieć imponującą rozdzielczość 200 Mpix. Oprócz niego na pokładzie znajdzie się obiektyw szerokokątny z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix oraz dwa oczka tele z matrycą 10 Mpix, z których jeden obsługuje zoom 10x, a drugi 3x. Jego bateria będzie oferowała pojemność dokładnie 4855 mAh i będzie mogła być ładowana z mocą do 45 W.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA