REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Metro w Warszawie na ostatniej prostej. Stacje są już gotowe

Już lada moment Linia M2 warszawskiego metra się wydłuży. Dodane zostaną do niej trzy nowe stacje, czyli Zacisze, Kondratowicza i Bródno. O zakończeniu prac budowlanych poinformował właśnie Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

24.08.2022
21:37
metro-warszawa-linia-m2-koniec-budowy
REKLAMA

Nowe stacje warszawskiej drugiej linii metra, czyli Zacisze, Kondratowicza i Bródno, zostały ukończone. Mieszkańcy zachodnio-północnej części stolicy niedługo odetchną z ulgą, gdyż jeżdżące pod ziemią składy usprawnią komunikację w tamtym rejonie. Muszą się uzbroić jednak jeszcze w nieco cierpliwości. Koniec budowy nie jest równoznaczny z otwarciem Linii M2 dla pasażerów.

REKLAMA

Czytaj też:

Metro w Warszawie i Linia M2 - koniec budowy

Informację o tym, że prace budowlane na trzech nowych stacjach warszawskiego metra zostały już ukończone (i to jednocześnie), przekazał oficjalnie prezydent miasta. Tak jak się spodziewaliśmy, stało się to przed końcem sierpnia. Rafał Trzaskowski poinformował o tym na swoim profilu w serwisie Twitter.

Dobra wiadomość! Budowa stacji Zacisze, Kondratowicza i Bródno zakończona. Za nami już kontrole sanepidu i Straży Pożarnej, przed nami końcowe odbiory. Już niedługo będziemy mogli przejechać #metro2 z Bródna na Bemowo! - napisał na Twitterze prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski

Zakończenie budowy to ważny kamień milowy i świetnie, że udało się go osiągnąć. Co prawda zgodę na wpuszczenie pasażerów muszą wyrazić jeszcze Straż Pożarna i Sanepid, ale jesteśmy na ostatniej prostej. Na termin oddania inwestycji do użytku cały czas czekamy.

Pociągi już jeździły po nowych stacjach warszawskiego metra.

Mieszkańcy dzielnic Targówek i Bródno czekają na to już od ośmiu lat. Pierwsze stacje Linii M2 uruchomiono w 2015 r. po pięciu latach prac. Pociągi w trasę jednak już ruszyły, ale w ramach testów prowadzonych od sierpnia 2022 r. 

Testy prowadzone były na końcu północno-wschodniego odcinka linii M2, czyli właśnie na stacjach Bródno, Kondratowicza oraz Zacisze. Łącznie składa się na ten fragment aż 4 km torowiska, które czeka na oddanie do użytku.

Pociągi w ramach testów jeździły już w sierpniu pomiędzy stacją C19 Zacisze i komorą odstawczą na stacji C21 Bródno. Nie zabierały one oczywiście pasażerów, bo chodziło o to, aby w porę wykryć ewentualne usterki.

Kiedy pociągi metra Linii M2 w stolicy zabiorą pasażerów?

Daty jeszcze nie znamy, ale można domniemywać, że stanie się to na przełomie września i października 2022 r. Mieszkańcy z pewnością nie mogą się już tego doczekać - tak samo jak odblokowania okolicznych ulic przez ekipy budowalne.

Warto dodać, że podczas gdy prace nad Linią M2 jeszcze trwają, Ratusz przebąkuje o budowie Linii M3. Zanim nowe stacje zostaną uruchomione, minie jednak jeszcze sporo czasu.

REKLAMA

A gdzie można znaleźć nowe stacje warszawskiego metra?

Stacja C19 o nazwie Zacisze zlokalizowana została pod ul. Figara, niedaleko skrzyżowania z ul. Codzienną. Kolejne ze stacji, czyli C20 Kondratowicza i C21 Bródno można znaleźć przy odpowiednio skrzyżowaniach ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza z Rembielińską.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA