REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Padają banki online w Polsce. Polacy rzucili się na wakacje kredytowe

Klienci banku PKO mają problem. Usługi padły akurat w dniu, w którym rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe. Serwis Downdector pokazuje, że podobne problemy zaczynają mieć też inne polskie banki, m.in. mBank, ING, Alior Bank.

29.07.2022
9:41
pko-bp-nie-dziala-awaria-wakacje-kredytowe
REKLAMA

Awarie usług bankowych zdarzają się regularnie. W przypadku stale rozwijanych systemów informatycznych nie da się ich w pełni uniknąć. Dzisiaj ofiarą usterki padli klienci PKO BP, którzy mają problem z dostępem do swoich danych. W momencie powstawania artykuły w serwisie Downdetector było kilkaset zgłoszeń. Jednak problem dotyczy również innych polskich banków, które rozpoczęły przyjmowanie wniosków o wakacje kredytowe.

REKLAMA

Czytaj też:

PKO BP nie działa

Kafelek informujący o awarii w PKO BB wyskoczył na samą górę listy, wyprzedając Orange'a i ING Bank Śląski.

 class="wp-image-2280951"
Awaria banku PKO - wykres godzinowy
źródło: downdetector

Pierwsze zgłoszenia na temat awarii PKO BP zaobserwowano tam około godziny 6:00, a dwie godziny później ich liczba zaczęła rosnąć lawinowo. O godzinie 9:01 pojawiło się aż 508 raportów w tej sprawie, a wykres rośnie niemal pionowo.

Mapa w serwisie Down Detector wskazuje przy tym na to, że awarii doświadczają użytkownicy z całej Polski. Raporty, że PKO nie działa, pojawiają się w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Bydgoszcz oraz w Trójmieście.

 class="wp-image-2280954"
PKO BP nie działa - mapa
źródło: downdetector

Co jest przyczyną awarii?

Przedstawiciele banku PKO odnieśli się już do sprawy w odpowiedzi na zgłoszenie jednego z użytkowników w serwisie Twitter. Tak jak podejrzewaliśmy, awaria związana jest z faktem, iż bank dzisiaj zaczął przyjmować wnioski o wakacje kredytowe.

REKLAMA

Możliwe, że zaplecze firmy nie było przygotowane na to, jak wiele osób zgłosi się naraz po wakacje kredytowe. Użytkownicy mogli wywołać z rana "naturalnego DDoS-a". Pozostaje trzymać kciuki za to, żeby sytuacja szybko wróciła do normy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA