REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Klienci PKO Banku Polskiego mogą podpisać umowę na dostawę gazu zdalnie. Dzięki usłudze mojeID

Obsługująca blisko 7 mln klientów spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny to pierwszy w Polsce podmiot komercyjny, który dołączył do mojeID jako dostawca usług. Wystarczy tylko potwierdzić swoją tożsamość w iPKO - serwisie PKO Banku Polskiego, i już nie trzeba skazywać się na numerki i kolejki.

05.06.2019
11:05
kantor internetowy PKO BP
REKLAMA
REKLAMA

Usługa mojeID pozwala na przeniesienie do cyfrowego świata wielu procesów, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w punkcie obsługi, urzędzie lub umawiania się z kurierem. Z kolei e-Tożsamość to cyfrowy odpowiednik dokumentu tożsamości, który pozwala online potwierdzić dane.

mojeID pomoże podpisać umowę na dostawę gazu bez wychodzenia z domu.

Teraz z tych dogodności będą mogli skorzystać wszyscy chcący korzystać z usług i ofert PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. To pierwszy podmiot komercyjny, który dołączył do mojeID jako dostawca usługi. Z kolei PKO Bank Polski w tym całym procesie pomoże w identyfikacji i potwierdzaniu danych poszczególnych klientów.

Podpisz umowę gazową zdalnie - jak to działa?

Odwiedzając stronę PGNiG Obrót Detaliczny w poszukiwaniu umowy na dostarczanie paliwa gazowego będziemy przekierowani do serwisu iPKO. Tam potwierdzamy swoją tożsamość. Dzięki temu zaraz potem możemy korzystać z dobrodziejstwa serwisu samoobsługowego ebok.pgnig.pl. Ten pozwoli na dokonanie wielu formalności, jak chociażby właśnie podpisanie nowej umowy zdalnie, bez konieczności udawania się do punktu i rezerwowania miejsca w elektronicznej kolejce.

Według Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wraz z PKO Bankiem Polskim pracowała nad usługą mojeID, to idealny przykład, jak system e-Tożsamości z partnerami powinien naprawdę funkcjonować.

Aktualizacja

mojeID już też dla klientów ING Banku Śląskiego.

REKLAMA

O podobnych udogodnieniach dla swoich klientów, za pomocą usługi mojeID, poinformował właśnie ING Bank Śląski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA