REKLAMA

Bank Pekao S.A. zapowiada nowy serwis transakcyjny. Za pomocą selfie założysz rachunek, a w przyszłości weźmiesz też kredyt

Bank Pekao S.A. chce być bliżej klienta i odpowiednio przejść implikację unijnej dyrektywy PSD2. Z tego względu zaprezentuje nowy serwis transakcyjny, który ma w tym roku przejść całkiem sporą metamorfozę. Wśród nowości pojawi się możliwość płacenia przez Garmin Pay.

05.02.2019 17.17
Bank Pekao cyfryzacja
REKLAMA
REKLAMA

W czerwcu ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o usługach płatniczych. Regulacja wdrożyła do polskiego prawa dyrektywę Unii Europejskiej PSD2. Ta stawia na jak najbardziej otwarty model klient-bank, a raczej klient-instytucja finansowa. Bo PSD2 przy do tej pory tylko bankowym stole robi też miejsce dla innych.

Tym samym banki muszę nieco bardziej niż do tej pory starać się nie tylko o nowych klientów, ale też i o starych. Ich ucieczka do konkurencji wydaje się dzisiaj bardziej prawdopodobna niż przed pojawieniem się na horyzoncie PSD2. Być może z tego względu mocno do roboty wziął się Bank Pekao S.A., który w 2019 r. planuje sporo zmian.

Nowy serwis transakcyjny w drugiej połowie roku.

Bank Pekao S.A. na bieżąco stara się zbierać opinie klientów o udostępnianych instrumentach finansowych. Tak działa m.in. scrum ds. bankowości internetowej. Jego efektem ma być zaprezentowanie w drugim półroczu b.r. nowej odsłony systemu transakcyjnego.

Jego podstawową zasadą działania ma być oferowanie identycznych procesów i doświadczeń klientom, niezależnie od kanału, z którego korzystają. Nowy system transakcyjny Banku Pekao S.A. po liftingu ma pomóc dotrzeć do atrakcyjnych grup klientów: milenialsów oraz mikrofirm.

Za pomocą selfie nie tylko rachunek, ale też kredyt.

Jeszcze w tamtym roku Bank Pekao S.A. zapowiedział automatyzację procesu zakładania rachunków. Usługa polegająca na zakładaniu konta na selfie obecnie jest testowana i niebawem ma stać się częścią bankowości internetowej Banku Pekao S.A.

Weryfikacja tożsamości odbywa się na bazie biometrii twarzy. Usługa z biegiem czasu ma być rozszerzana o kolejne funkcje, które wzbogacą nowy serwis transakcyjny.

Za chwilę Pekao pozwoli zapłacić Garmin Pay.

Jednym z podjętych przez Bank Pekao S.A. w tym roku projektów jest umożliwienia swoim klientom płacenie za pomocą Garmin Pay. Tym samym Pekao dołączy do Getin Noble Bank, Nest Bank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska. Przypominamy, że by móc korzystać z Garmin Pay, niezbędnym krokiem jest pobranie na swój smartfon (z Androidem lub z iOS) aplikacji Garmin Connect Mobile, a także posiadanie odpowiedniego zegarka marki Garmin.

Płatności cykliczne z Blikiem i współpraca z KIR.

REKLAMA

Za wiele nowinek technologicznych w nowym serwisie transakcyjnym odpowiada powołane do życia przez Bank Pekao S.A. Laboratorium Innowacji. Tamtejsi specjaliści pracują m.in. nad rozwinięciem gotówki w klik w aplikacji mobilnej. Zajmuje ich również pilotażowe wdrożenie płatności cyklicznych Blik.

Bank Pekao S.A. współpracuje także z Krajową Izbą Rozliczeniową w sprawie usługi MojeID. Chodzi o bezpłatną, mobilną aplikację publiczną. Dzięki niej za pomocą jednego loginu i jednego hasła użytkownik będzie mógł skorzystać z usług publicznych oferowanych przez różne instytucje i urzędy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA