REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Nowość w Pekao. Wystarczy selfie i zdjęcie dowodu, żeby założyć konto

Pekao jest kolejnym polskim bankiem, który wprowadzi możliwość zakładania konta bez wizyty w oddziale. Już niedługo wystarczy zrobić sobie selfie, żeby zostać klientem.

11.10.2018
13:11
Blik Bank Pekao SA
REKLAMA
REKLAMA

Pekao zgodnie z planem unowocześnia swoje usługi. Bank, który chwali się, że jako pierwszy postawił w Polsce bankomat i wydał w naszym kraju kartę kredytową, podobnie jak kilka konkurencyjnych przedsiębiorstw pozwoli klientom założyć konto zdalnie bez konieczności odwiedzania placówki.

Zakładanie konta w Pekao bez wychodzenia z domu i bez czekania na kuriera.

Obecnie trwają testy nowego systemu, który pozwoli konsumentom na założenie konta w kilka minut. Na stronie internetowej banku wystarczy wysłać na serwer skan dowodu osobistego, a następnie zrobić sobie zdjęcie typu selfie. Po weryfikacji danych będzie można zacząć korzystać z rachunku.

pekao zakładanie konta online peopay 10 class="wp-image-819029"

Miałem okazję zobaczyć, jak nowy system zakładania konta wygląda i działa w praktyce. Byłem miło zaskoczony. Strona internetowa uruchamiana na komputerze wygląda schludnie. Komunikaty są czytelne i zrozumiałe. Lewa kolumna pokazuje, ile kroków jeszcze zostało, by cieszyć się rachunkiem.

Cały proces zakładania konta trwa kilka minut.

Pekao pomyślało o klientach, którzy nie mają laptopa z kamerką, tylko np. komputer stacjonarny lub korzystają z notebooków podpiętych do monitora. Przechodząc proces zakładania konta z poziomu komputera, zdjęcie dowodu oraz twarzy można zrobić wykorzystując smartfon z aplikacją Peopay.

Po zakończeniu rejestracji nie trzeba czekać na przesyłkę z umową - ta dostępna będzie w formie elektronicznej. Usługa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych jeszcze w tym roku. W przyszłości bank planuje też odejście od papieru podczas zawierania umów w banku. Wystarczy do tego aplikacja mobilna.

pekao zakladanie konta online peopay 11 class="wp-image-819032"

Oprócz nowego sposobu zakładania konta Pekao pochwalił się nową ofertą dla mikroprzedsiębiorców.

Z myślą o najmniejszych przedsiębiorstwach, które zatrudniają do 9 osób i stanowią 96 proc. firm w Polsce, bank przygotował Konto Przekorzystne Biznes. Opłata za korzystanie z niego to 9 zł miesięcznie, ale może być prowadzone bez żadnych opłat, jeśli działalność spełnia jeden z poniższych warunków:

  • ma wpływy na poziomie 2 tys. zł miesięcznie lub więcej;
  • realizuje przelewy do Urzędu skarbowego albo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
  • wykazuje wpływy z terminala płatniczego;
  • realizuje transakcje walutowe;
  • korzysta z leasingu w Pekao.

Co ciekawe, w przypadku organizacji non-profit oraz startupów, nie trzeba spełniać żadnego z powyższych warunków, by nie ponosić żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunku. Dla tego typu działalności Konto Przekorzystne Biznes w Pekao jest co do zasady darmowe.

Konto Przekorzystne Biznes to nie tylko szansa na darmowy rachunek. Pekao przekonuje do wybrania ich oferty możliwością otrzymania trzech terminali płatniczych bez dodatkowych opłat na 18 miesięcy, w tym przez rok bez prowizji. Można też zyskać 100 zł za korzystanie z terminala POS oraz za przelewy do ZUS-u.

pekao zakładanie konta online peopay 10 class="wp-image-819035"

Bank podsumował przy okazji prezentacji nowej funkcji swoje osiągnięcia z ostatnich miesięcy.

Za sukces uznana została przez bank czerwcowa kampania reklamowa w telewizji dotycząca kont wielowalutowych. Pojawił się nowy kantor online w aplikacji mobilnej - w podobnym terminie co Blik czy Apple Pay w PeoPay. W tym samym miesiącu oferta rozszerzyła się o kolejne produkty bankowe, w tym Konto Świat Premium.

W kolejnych miesiącach do oferty Pekao dołączyło Konto Oszczędnościowe 3 proc. oraz program Pekao dla Rodzin. Uruchomiono możliwość korzystania z aplikacji mobilnej po ukraińsku i wprowadzono przelewy 0 zł na Ukrainę przy zachowaniu kursów kantorowych.

REKLAMA

Bank nie zapomniał też o rodzicach, dając im możliwość wzięcia pożyczek bez prowizji na Powrót do szkoły. Wrzesień z kolei przyniósł usprawnienie procesu zakładania tzw. Pakietu Konta (konto, karta, konto walutowe, konta oszczędnościowe) w osiem minut.

Bank chwali się też nagrodami. Pekao zdobyło 1. miejsce w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2018 w kategorii Bankowość Hipoteczna oraz 2. miejsce w rankingu Forbes Najbardziej Przyjazny Bank Dla Firm 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA