REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Bankowość

Pekao zwolni z opłat zamożnych klientów. Konto Świat Premium zastępuje Eurokonto Premium

Po odświeżeniu podstawowej oferty dla klientów indywidualnych Pekao, przyszła kolej na nowe Konto Świat Premium dla zamożnych Polaków. Bank zmienia się też z myślą o imigrantach z Ukrainy i przedstawia plany dotyczące aplikacji mobilnej.

27.06.2018
15:23
Konto Świat Premium w Pekao, czyli nowa oferta dla najbogatszych
REKLAMA
REKLAMA

Pekao w ostatnich miesiącach się zmieniło. Bank wprowadził zupełnie odświeżoną ofertę dla klientów indywidualnych, w tym konto dla młodych bez opłat oraz wypuścił do sklepów z aplikacjami na Androida i iOS nową aplikację mobilną PeoPay. Obsługuje już Blika (chociaż nie w pełni) i jako jedyna w Polsce wspiera Apple Pay bez konieczności ręcznego dodawania danych karty płatniczej. Klienci zdecydowali się w tydzień podpiąć do aplikacji Wallet 21 tys. kart.

Teraz przyszła kolej na Konto Świat Premium w Pekao.

Nowa oferta Pekao kierowana jest dla osób, które mają od 200 tys. zł do 1 mln zł w aktywach. Pekao kończy też ze strategią pobierania opłat za konto od zamożnych klientów. Konto Świat Premium, w przeciwieństwie do Eurokonta Premium, którego utrzymanie kosztuje kilkanaście złotych, nie będzie wymagało stałych opłat za prowadzenie, których nie da się uniknąć.

Warunkiem jest oczywiście utrzymywanie aktywów w podanej wysokości. Bezpłatne mają być też karty debetowe oraz wypłaty z bankomatów i to nie tylko w Polsce, a oferta dostępna jest dla nowych i obecnych klientów. Bank skupił się bowiem na tym, by zaoferować klientom to, czego faktycznie chcieli. Z badań wynika, że interesuje ich:

 • dedykowany doradca;
 • wysokie oprocentowanie;
 • korzystne warunki cenowe podstawowych usług bankowych;
 • dopasowana oferta i indywidualne podejście;
 • realizacja większości dyspozycji zdalnie (internet, telefon);
 • intuicyjna obsługa produktów przez kanały elektroniczne;
 • dogodna lokalizacja („na wszelki wypadek”);
 • programy lojalnościowe.

Bank chce kierować swoją ofertę do osób, które aspirują do bycia zamożnymi i przekroczenia 200 tys. zł w aktywach. W promocji przez 6 miesięcy, a docelowo przez 4 miesiące nie będą od nowych klientów pobierać opłat, by dać im czas na zgromadzenie funduszy pozwalających na zwolnienie ze wszystkich opłat.

pekao konto swiat ukraina peopay 1 class="wp-image-759898"

Konto Świat Premium w Pekao to nie tylko brak opłat.

Dla klientów przewidziano wsparcie doradców osobistych oraz dedykowaną infolinię bankowości osobistej premium. Uproszczono też proces identyfikacji klienta. Nie zabrakło też kont walutowych oraz wdrożonego miesiąc temu kantoru online czynnego 24 godziny na dobę, co nie jest standardem w innych bankach.

Karty kredytowe są bezpłatne przy 12 transakcjach rocznie, a do końca 2018 roku oprocentowanie ma wynosić 0 proc. Konto Świat Premium pozwala nowym klientom założyć konto oszczędnościowe do 100 tys. zł na pół roku z oprocentowaniem 3 proc. Wyższy procent można uzyskać na lokatach, ale te zapowiedziane zostaną w późniejszym terminie.

Konto Świat Premium uzupełnia Oferta ubezpieczeniowa Premium, dedykowany assistance do konta i kart płatniczych oraz inne produkty, takie jak dedykowana oferta produktów inwestycyjnych (np. FIZ, UFK, SCD) oraz preferencyjne warunki zakupu (niższe prowizje i opłaty). Rachunek maklerski w DM Pekao jest gratis.

pekao konto swiat ukraina peopay 2 class="wp-image-759901"

Pekao przewiduje, że w grupie docelowej Konta Świat Premium jest 800 tys. Polaków.

Wedle badań tylu naszych rodaków dysponuje aktywami w tej wysokości na chwilę obecną - 2,6 proc. z 31 mln dorosłych. Ponadto wedle danych banku Polacy się nieprzerwanie bogacą. Od 2010 do 2017 roku w sektorze przedsiębiorstw zanotowano 29 proc. wzrost wynagrodzeń, a PKB per capita rośnie w tempie 37 proc.

Wzrosła też wartość aktywów finansowych z 970 mld zł do 1453 mld zł w praktycznie każdym obszarze: depozyty, fundusze inwestycyjne, publicznie notowane akcje i obligacje, gotówka. Spadki wykazał jedynie sektor produktów ubezpieczeniowych i emerytalnych.

Bank upatruje szansy na wzrosty w bogacącym się społeczeństwie.

Jeśli chodzi o majętność dorosłych Polaków, to od 2014 do 2017 roku wzrosła liczba tych najbogatszych, mających powyżej 3,7 mln zł, ale to tylko 0,2 proc. populacji. Zmalała liczba tych, którzy mają aktywa o wartości poniżej 37 tys. zł (do 48,8 proc.). Najliczniejszą grupą jest ta środkowa - wzrost do 51 proc.

REKLAMA
pekao konto swiat ukraina peopay 3 class="wp-image-759904"

Pekao chwali się też 9 proc. udziałem w rynku. Budowany on jest przede wszystkim na aktywach. Bank ma 30 proc. udział w wolumenie depozytów i 50 proc. w wolumenie funduszy, ale tylko 0,6 proc. w wolumenie kredytów. Czy się to zmieni dzięki Konto Świat Premium, dowiemy się niedługo. Oferta wchodzi w życie 2 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA